Hip Hop Magazín

Hudba Novinky

Neck Tie. Americké trio otevírá otázku života a smrti.

13.7.2021

Neck Tie. Americké trio otevírá otázku života a smrti.

Je tu další pochoutka. Ikonický Conway The Machine, stále výraznější tvář Bostonu M-Dot a lyrický masér Nutso se spojují pod taktovkou německého producenta Whatsona!

Zdá se, že ve státech hip-hop nezastaví už vůbec nic. Těžký bič v podobě pandemie, který překazil turné a koncerty prakticky všem umělcům, stal se pro některé nástrojem k rozvoji. A tak, jako po vydatném dešti vylézají v lesech houby, dočkáváme se na scéně nových spoluprací mezi umělci, které spojila tato nepříznivá doba. Některé jsou však výraznější, než ty ostatní!

Buffalská hvězda současného true-schoolu Demond Price, známý jako Conway The Machine, je jedním ze tří zakladatelů Griselda Records a od roku 2017 je pod distribucí Eminemova Shady Records. M-Dot, rozený Michael Januario, je čím dál častěji skloňovaným jménem i těch největších hudebních magazínů. Jeho vzestup je již několik let stálý a plynulý a lze jen usuzovat, že o něm ještě hodně uslyšíme. Nutso je chodící slovník rýmů a své texty často obtiskává do vlastních beatů. A právě tato trojice jmen se spojila na podkladu od německého producenta Whatsona a pouští do světa pecku jménem Neck Tie.

Skladba je to po všech směrech povedená a MC’s se zde perfektně doplňují. Conway, M-Dot i Nutso mají společný smysl pro humor a tak ani tato post-mortem tematizovaná nahrávka není chudá na punch lines. Scratche a cuty od LP2 skvěle propojují sloky a není co vytknout. My už se teď těšíme na moment, kdy alespoň jeden z rapperů z této povedené trojice zavítá do naší krajiny, abychom si je poslechli na živo. Do té doby tu máme alespoň nahrávky jako je tato!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.