Hip Hop Magazín

Tanec

Nejlepší Bboys a Bgirls světa se utkali v online battlech!

1.12.2020

Nejlepší Bboys a Bgirls světa se utkali v online battlech!

V pořadí již jedenáctý ročník prestižní breaking soutěže The Legits Blast má za sebou své finále. Přední tanečníci a tanečnice světa se kvůli pandemickým důvodům nemohli utkat tváří v tvář. Proto organizátoři připravili finálové soutěžní souboje online, kterých se zúčastnilo více než 900 dancerů z celého světa. Své umění online předvedli tanečníci z Nepálu, Guatemaly, Spojených států a dalších zemí. Vítězem mezi muži – bboys se stal Johnny Fox ze Španělska. Kategorii žen – tedy bgirls ovládla zase reprezentantka Japonska, Ayumi.

„Projekt The Legits Blast zaznamenal obrovský úspěch, o čemž hovoří celková čísla počtu účastníků i diváků. Taneční battly v pěti kategoriích zhlédly tisícovky uživatelů ve více než stodvacetipěti zemích,“ řekl jeden z organizátorů Miro Křižan.

Velkým tahákem celého festivalu jsou každoročně souboje mužů, žen, dětí dvojic ale i národních teamů. Mezi muži si vítězství u poroty vysloužil španělský tanečník JohnnyFox, který kromě titulu vyhrál také price money 1000 Euro. Ženskou kategorii ovládla Japonka Ayumi, která je vycházející hvězdou světového breakingu. V dětské kategorii zase zazářil reprezentant Ruska Miracle a nejlepší dvojicí se stali Willastr8 z Austrálie a Thesis z USA.

Protože breaking je především o tanci a hudbě, mohli si fanoušci během akce poslechnout aktuální a exkluzivní DJ sety DJů z celého světa. Online party byla součástí celosvětového projektu na podporu DJské komunity Jägermeister Savethenight. V rámci online party se představili djové z Ukrajiny, Ruska, Polska, USA ale i z České republiky.

The Legits Blast byl výjimečný také po technické stránce. Organizátorům se podařilo online a v reálném čase propojit účastníky taneční soutěže, dje ale i diváky v reálném čase. Tanečníci od sebe byli mnohdy vzdáleni tisíce kilometrů, ale i tak bylo možné, aby spolu soupeřili. V tomto ohledu šlo o velmi exkluzivní počin.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.