Hip Hop Magazín

Hudba

Netradiční a nízkonákladový „Art“ klip, Low Budget hrané lyrics vizuály ke každému tracku, komixový koncept i cover. To Vše nabízí nové album Hopsena Clarka

11.8.2023

Netradiční a nízkonákladový „Art“ klip, Low Budget hrané lyrics vizuály ke každému tracku, komixový koncept i cover. To Vše nabízí nové album Hopsena Clarka

Na první poslech zdánlivě laciné pobízení ke konzumaci alkoholu a k veselým prožitkům s ním spojených.

Přitom možná jen jakási paralela s obvyklým nabádáním, či špatným vzorem k užívání jiných omamných látek, nejen od „prvoligových“ interpretů. Konec dobrý, všechno dobré. Soudit celé album např. dle šlapajícího tracku „Bassy Full“ by bylo povrchní až pošetilé.

Koncept nového alba od méně známého autora, na kterého jsme již nejednou upozorňovali, Hopsena Clarka, nabízí konfrontaci s Alter egem a sdělení je na konci zcela jasné. Nechybí nápaditost, nadhled, vtip a přitom věrohodnost (většinou:).

Potenciál, který Hopsen Clark bezesporu vykazuje, podtrhuje kompletní vlastní produkcí, která obsahuje jeden chytlavý a nápaditý sampl za druhým, přičemž se nesnaží jít s trendem a přitom se nezdá, že by nechtěl experimentovat a vykazovat originalitu.

Vytvoření vlastní rukou (myší) malovaného klipu je tak „laciné“, až je to vlastně skvělé. Na YT nabízí ke každému tracku také, často zábavné, hrané, lyrics videa. Nabízí se otázka, zda se jednalo o sraz lokálních „bohémů“, nebo ochotníků.

Celé album je okořeněno zvukově hranou dějovou linkou. Mixem a masterem tomu dodal formu brněnský Hawky Music. Jediným hostem na albu je DJ Busteraz, který dokreslil atmosféru cuty od Jaroslava Marvana, Vlasty Buriana a Bolka Polívky.

Snaha se cení a té vykazuje nové album – Hopsen Clark vs. Lyl Alk NEmálo! Okresní přebor? Určitě ne! Originálních a kvalitních momentů je tu opravdu dostatek napříč různým aspektům.

Instagram: https://www.instagram.com/henklbach/?...

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6DnN4...

Tidal: https://tidal.com/artist/24828117

Applemusic: https://music.apple.com/us/artist/hop...

Mix/Master: https://www.instagram.com/hawkymusic/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.