Hip Hop Magazín

Hudba

„Ostrava je divočina a my ta banda zvířat. Sám víš nejlíp, že už dvacet let si můžeš s námi zpívat.“ – COTIJE

27.3.2022

„Ostrava je divočina a my ta banda zvířat. Sám víš nejlíp, že už dvacet let si můžeš s námi zpívat.“ – COTIJE

„Chci rap co má barvy, co do uší dal bych. Chci svět co má barvy, tlak a palby. Chci rap co má barvy, co do duše dal bych. Nech si černobílý svět, bloky a hradby.“ – Raklo Rukono.

Bohové musí být šílení? To ano… Ale nejsou jediní. Za jejich zády se objevuje i ostravská trojice Yoga Spank, Tenki a Raklo Rukono, kteří od 25.03. na své fanoušky mávají s novou plackou. Ačkoliv můžeme tuhle desku škatulkovat do řad debutových počinů, musíme brát v potaz, že kluci mají trika zašpiněné rapem už radu let. 

Koketování s mikrofonem mají v malíčku, jen se pár krát převlékl dres nebo se šlo na sólovou procházku po rozpálených ostravských ulicích. Kapitoly v řadách Safari a týmu Gen tentokrát střídá nové dění pod názvem COTIJE. 

„Furt mě to baví, kroužit po městě, jezdit na skejtu. Nahrávat desku, COTIJE je tu! Užívat si život, úsměv na facu. S tím nezrobíš nic, poser se hejtu. – Tenki.

První ukázka chemie, zužitkování letitých zkušeností a důkaz, že kus koláče jim prostě patří a s plnou pusou se na vás můžou usmívat, nese název THE GODS MUST BE CRAZY. 45 minut hudebního materiálu s tvrzením: „Ostravu na tvojí hlavu, pičo se probereš!“

Ocelová facka se na tvém líci objeví hned 14 krát a to s minimálním počtem hostů. DJ Fatte a jeho škrábance byla jistota. Stejně tak jako talentovaný zpěvák Richard Nálepa, který se objevil na skladbě Minulost. Tečku všem hostům zde dodali producenti Marys a Donaldzr.

„Stojím uprostřed sídliště a kolem lítá havran. Slyším, že tam někde v koutě brečí moje máma. Nikdy neřekla proč, přede mnou se vždycky smála asi proto, že budovala rodinu kurva z mála. Bylo to dokola občas mi bylo zle, z toho bordelu mě ven vytáhl rap.“ – Yoga Spank

Chceš-li tuto sebranku podpořit a ulovit si placku na svou poličku taky, zavítej na e-shop www.cotije.cz nebo kluky kontaktuj na sociálních sítí. Ps. už brzy očekávej aftermovie z první show v Mohelnicích, release party v klubu Rapzzz Place ale také rozsáhlý rozhovor pod vedením člena legendárního uskupení Ye-den a 1 G-Moneyho.

Foto by Alexandre Dillinger.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.