Hip Hop Magazín

Hudba

Peneři Strýčka Homeboye vydávají už za dva týdny pravděpodobně úplně poslední desku Debut

26.8.2019

Peneři Strýčka Homeboye vydávají už za dva týdny pravděpodobně úplně poslední desku Debut

„Co bude, až nebude rap, co bude až nebude PSH“ tímto úryvkem začíná obsáhlý článek o chystané desce pražské rapové formace PSH v posledním čísle elektronického magazínu Headliner a také právě zde je zmíněna informace, že chystaná deska Penerů, která vychází už v září, bude nejspíše úplně tou poslední, které se od pražské legendy dočkáme.


 

 

„Nedokážu si představit, že bychom zažili další cyklus, který trvá šest až deset let. Vždyť to už budeme mrtví nebo na vozejku“ odpovídá Vladimir 518 Headlineru. Nová deska se bude paradoxně jmenovat Debut a měla by být spíše odlehčená. „Na nové desce se určitě nebudeme snažit sdělovat moudra. Chceme nahrát odlehčenou desku, která se týká nás“ doplňuje Vladimir pro magazín Headliner.

 

 

První pravděpodobný singl z desky vyšel už na konci roku 2017 a nese název Hlavně ať se to nedoví máma, vzhledem k dlouhému časovému úseku od jeho vydání není ovšem jisté, zda se ve finále na chystané desce objeví. Stejně tak tomu je v případě následujícího loňského tracku Shitstorm. Zcela určitě se však na desce objeví track Kdo já jsem, který vyšel v lednu tohoto roku a na němž hostuje slovenský rapper Strapo. Dalším hostem by pak měl být nejnovější člen labelu Bigg Boss 7krát3.

 

 

Od debutové desky Repertoár, která je dnes považována za jeden z nejzásadnějších českých rapových nosičů, letos uplyne úctyhodných 18 let. Ta deska byla tak zlomová, že ovlivnila tuzemskou tvorbu na celou další dekádu. Bylo by naivní něco obdobného očekávat od chystaného alba Debut, důstojného završení kariéry českého rapového fenoménu bychom se však dočkat mohli. Release alba Debut proběhne 11.9.2019 v Garage Store.

 

Zdroj: headliner.cz, Foto: biggboss.cz


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.