Hip Hop Magazín

Tanec

Petr Šafránek (B-boy Tas) přináší výuku bboyingu i na Základní uměleckou školu B-Art ve Valašském Meziříčí

31.7.2018

Petr Šafránek (B-boy Tas) přináší výuku bboyingu i na Základní uměleckou školu B-Art ve Valašském Meziříčí

Už nějaký ten pátek sledujeme a doprovázíme taneční skupinu The Floor Kids Crew a jejich trenéra Petra Šafránka (B-Boy Tas) na vystoupení a soutěže. Sám Petr se stará o novou generaci bboys a bgirls v Moravskoslezském kraji již 7 let. Krom své již zmíněné The Floor Kids Crew vyučuje také ve Funky Beat (Frýdek Místek) či Victory Dance (Havířov).

Dnes se však zaměříme na jeho nové působení a to na Základní umělecké škole B-Art ve Valašském Meziříčí. Představíme vám jak jeho žáky, tak i samotnou školu, kde Petr již jeden školní rok odučil a to s velkým úspěchem. Petr Šafránek a jeho bboys ze ZUŠ B-Art se za krátkou chvíli totiž rychle zapojili a začali vystupovat. Všem dokázali, že i za krátkou dobu se dá připravit úžasná show. Nemusíme vysvětlovat, že tréninky break dance nejsou zrovna jednoduchou záležitostí a příprava na vystoupení je mnohdy dost náročná. Tréninky 2x týdně po hodině plné potu, opakování a přípravy na vystoupení se však vyplatili jak dětem, tak i trenérovi.

Jak říká sám B-boy Tas: „Nejdůležitější je radost z pohybu a spokojenost dětí a rodičů.“
Teď tedy něco o škole. Základní umělecká škola B-Art působí ve Valašském Meziříčí, Zašové a Ratiboři. Zájemcům nabízí studium v tanečním a hudebním oboru. Snaží se v maximální míře uplatňovat získané dovednosti a znalosti našich žáků na řadě veřejných vystoupeních a koncertech. Požaduje spolupráci s rodiči a rozvíjí vzájemnou spolupráci mezi pedagogy, žáky a rodiči. Usiluje o profesionální, otevřený a individuální přístup. Důležité je pro ně propojení všech oborů a zaměření při realizaci vystoupení a projektů. Pro žáky kromě pravidelné výuky organizuje odborné workshopy, semináře, soustředění a exkurze. Jsou pořadateli mezinárodního festivalu současného tance TANECVALMEZ.

Jejich taneční a hudební nabídka je tak pestrá a zajímavá, že určitě stojí za to, abychom některé z nich uvedli. Více se můžete dozvědět zde: http://www.b-artskola.cz
Taneční obor nabízí: Tanečně hudební školička, příprava taneční výchova, taneční gymnastika, street dance, moderní tanec, tanec na špičkách, klasický tanec, street gym – break dance.
Hudební obor nabízí: Příprava hudební výchova, populární zpěv, hra na zobcovou flétnu, hra na příčnou flétnu, elektronická hudební tvorba a domácí studio, elektronické klávesy, klavír, sólo zpěv, varhany, kontrabas, kytara, bicí, housle, saxofon, klarinet, baskytara a cimbálová muzika.

Když má nějaká umělecká škola takovou nabídku, je vysoce pravděpodobné, že se zde může zrodit další hvězda i pro kulturu o kterou se zajímá i náš magazín. Určitě by se nám v ČR hodil někdo jako je Josh Vietti, který na své housle v doprovodu Dj DaCapo dokáže zázraky. Nezapomínejme na to, že do instrumentálních tracků pro Rap, hip hop, nebo tanečníky, je zapotřebí lidí, kteří to s těmi nástroji umí.
Nicméně my už se těšíme na další posuny dětí, které má pod palcem Petr Šafránek, který každým rokem dokazuje, že vše je možné, když máte vůli, sílu a srdce na tom správném místě.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.