Hip Hop Magazín

Hudba

Policie v Las Vegas zatkla a obvinila muže v souvislosti s vraždou rappera Tupaca Shakura

1.10.2023

Policie v Las Vegas zatkla a obvinila muže v souvislosti s vraždou rappera Tupaca Shakura

Frustrace detektivů z oddělení vražd, kteří strávili téměř tři desetiletí vyšetřováním toho, kdo stál za vraždou ikony Tupaca Shakura během střelby, která se udála dne 7. září 1996 v Las Vegas je zřejmě u konce. 

V pátek (29.09.2023) policisté totiž zatkli muže, jehož jméno je v této „kauze“ skloňováno velmi často. Jmenovitě jde o šedesátiletého člena kalifornského gangu South Side Compton Crips „Duane Keith Davis“ známy také jako Keefe D.

Podle soudních spisů byl Davis obviněn ze zločinu kategorie A: „Vražda s použitím smrtící zbraně s úmyslem propagovat, podporovat nebo pomáhat zločineckému gangu.“ Keefe D totiž zavraždil Tupaca na příkaz právě výše zmiňovaného gangu South Side Compton Crips.

Pro vyšetřovatelé byl Keefe D dlouho jedním z podezřelých. On sám totiž v rozhovorech a ve svých memoárech „Compton Street Legend“ z roku 2019 přiznal, že byl v cadillacu, ze kterého se v září 1996 v centru Las Vegas střílelo. Dotyčný bude obžalován 04. října. Vražda, která byla doposud 27 let nevyřešena, tak má zřejmě konečně „kladné“ finále.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.