Hip Hop Magazín

Hudba

Pražská rapperka DJ Nadja rapuje v rakvi v novém videoklipu Děda

25.5.2021

Pražská rapperka DJ Nadja rapuje v rakvi v novém videoklipu Děda

Se člověkem dokáže zamávat dost věcí – otevření hospod po lockdownu, jízda na horské dráze, slevy v Lidlu… ale nejhlouběji se do srdce zaryje ztráta někoho blízkého. Nejde se tomu v životě vyhnout a každý se s tím popasuje jinak.

DJ Nadja se ve svém posledním klipu Děda nebála lehnout si do rakve a udělat z pohřbu svýho dědy párty ve velkém stylu. I tak se dá zahnat žal.
Ovšem nejprve na to šla rapperka a pohřební fotografka se slam poetry, se kterou projezdila celou republiku, a přineslo to své ovoce. S rýmovaným Dědou vyhrála například jeden ročník Cross festivalu On the Moon, pozvali ji na slavný Femislam a vyhrála taky rapbattle DJ Nadja vs MC Gey. Dost slušný výkon na blondýnu. 

 

A jak se mezitím uležel Děda? Čas mu pomohl a stal se z něj námět na song. Zpěvačka vyzvala na rapbattle samotnou Smrt a vůbec se s ní nemaže: „Ty mrcho, ty děvko proradná, co si myslíš, že seš něco extra?… Ukradlas mi dědu, naučil mě plavat, dávat šach mat…“ Tento battle ale není jenom o bolesti. DJ Nadja využila komediální rovinu prověřenou ze svých stand-upů, která text svižně odlehčuje: „Dědo, boha jeho, ty nevíš, že smrt škodí zdraví?“

Hudebně je zajímavé sledovat spolupráci s hudebníky z New Sound Orchestra, dalšího projektu DJ Nadji. Už od singlu Čas (kde mj. Nadja také mluví se Smrtí) se ve skladbách pravidelně objevují a dodávají jejímu rapu specifický sound. V singlu Děda, který mimo jiné zaznamenal raketový nárůst sledovanosti na Youtube, uvede dědův pohřeb houslová parodie Tomáše Willa Vilíma Tenkrát na Západě (Once Upon a Time in the West), aby na závěr velké dědovy oslavy ve stylu Dana Nekonečného byla doprovozena rockovým kytarovým riffem Adama Slabocha. 

A jak si natáčení rebelského klipu DJ Nadja užila? „Ležet v rakvi bylo strašně pohodlný, mám totiž ráda tvrdý…“

Song Děda je ke stažení na Spotify a SoundCloud.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.