Hip Hop Magazín

Hudba

Producent John Soulcox se po 12-ti letech opět postavil za mikrofon

21.3.2021

Producent John Soulcox se po 12-ti letech opět postavil za mikrofon

John Soulcox je hudební skladatel a producent, který začal dělat beaty v roce 1998. Během svojí dnes již 23 leté kariéry dělal hudbu pro bezpočet českých i zahraničních MCs i zpěváků jako například Orion, Smack, Gleb, Čis T, Hi-Def, Bru-C, ASAP Jarda, Tubs, Joshua, MC Gey, Oliver Lowe nebo zpěváků jako Martin Svátek či Jiří Korn a stovky dalších včetně některých popových jmen, které nemůže uvést na základě kontraktu. Před 10-ti lety vybudoval nahrávací a audiovizuální agenturu ARTSTAR, která ročně nahrává, masteruje a natáčí stovky audiovizuálních děl různých žánrů českých i zahraničních interpretů. Má tak objektivní přehled o vývoji hudební scény a je tak schopen i předvídat budoucí vývoj. Stal se tak například přední postavou rozvoje drillu u nás, který se bude teprve v následujících měsících naplno rozvíjet na české rapové scéně.

Sám se rapu věnoval v dobách hiphopu 2001 – 2008 a to jen sporadicky, podle svých slov rapuje pouze když ho něco rozčílí… Pro pamětníky to byl například beef s tehdejší Supercroo, kde hájil svého parťáka Patricka Semlbauera, zakladatele P.A.trick Records, které vydávalo např. sérii Lyric Derby. V tu dobu se nebyl schopen sám ozvat, protože byl ve vazbě. Ale roky plynuli, vzduch se vyčistil a dnes je beef již dávno zažehnán a obě strany mají vzájemný respekt.

Nikdy se nevěnoval vlastní publicitě, sociálním sítím apod. a raději stojí v pozadí a “nakopává” ostatní k další tvorbě hudby, která je celým jeho životem.

Posledních pár let sledování rapové scény v něm ale začalo vyvolávat nechuť ke lžím, pózám a naleštěné bídě. A možná si současná situace tvrdého lockdownu katalyzovala ten pocit a rozhodl se po 12-ti letech opět stoupnout před mikrofon.

“Už dlouho poslouchám pořád to samý: Já sem king, dělám cash, mám hoes, mám Gs, makám jak nikdo, apod. a vidim ty lidi na sociálních jak se snažej nablejskat tu bídu ze všech sil, fotí se ve značkovejch hadrech, ale neplatěj nájem, nahrávaj do free beatů doma, neuměj stát u mikrofonu, nemají ani základní hudební fundament, je to naprostej výsměch. Vydaj jednej špatnej track o tom jak jednou všechno budou mít za půl roku, natočej si video na mobil, kde se tvářej smutně aby je asi ty jejich hoes politovaly. Já už tohle prostě nemůžu ani vidět. Z rapu se vytrácí veškerej testosteron a nic už neni real. To co jsem nahrál neni track pro lidi co hudbu poslouchaj, ale pro ty co jí dělaj a dělat by neměli. Neočekával jsem od toho nic jinýho než vyvolání diskuze a “výchovnou” facku. Ale během prvních 24 hodin mi psalo už x lidí, že se v tom poznali a že je to nakoplo dělat to líp. A to je skvělý a proto to mělo smysl udělat. Píšou mi i o to abych pokračoval, ale to zatím nezvažuju. Co jsem chtěl říct, jsem řekl a pokud se k rapu vrátím tak teprve až zas budu potřebovat něco SDĚLIT. A tak by to měli dělat všichni.”


    photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.