Hip Hop Magazín

Graffiti Párty

„ROEL ART JAM“ PRO LIDI BEZ DOMOVA: BENEFIČNÍ CHARITATIVNÍ POP-UP VÝSTAVA

8.1.2024

„ROEL ART JAM“ PRO LIDI BEZ DOMOVA: BENEFIČNÍ CHARITATIVNÍ POP-UP VÝSTAVA

Nizozemský malíř a umělec Roel van der Linden vytvořil v prosinci 2023 v Galerii NoD jako svou sólovou výstavu monumentální abstraktní malířskou fresku přímo na stěny galerie, která se stala doslova jediným dílem celé výstavy. Výstava s názvem ROEL pak divákovi umožňuje vstupovat do umělcovy malby, pohybovat se nitrem malířova díla, prozkoumávat jej z různých stran a pohledů. Malba se tak pro návštěvníky stala určitým domovem, ve kterém se může každý z nás bezpečně a bezstarostně zabydlet.

Ne každý však tuto jistotu jakéhokoli „domova“ v dnešní době má. Denně se nejen v centru metropole setkáváme s lidmi bez domova. S přicházející zimou a mrazy, které se k nám v nejbližších dnech blíží, se pořadatelé proto rozhodli uspořádat v prostoru výstavy nejen umělecký experiment, ale především benefiční akci s charitativním účelem právě pro lidi, kteří bezpečí vlastního domova nemají.

„Pozvali jsme proto řadu předních českých umělců, aby do prostoru pomalované Galerie NoD přinesli svá díla a vytvořili tak na pozadí nástěnné malby Roela van der Lindena živelnou mozaiku uměleckých děl. Jednotlivá díla budou nabízena k prodeji a výtěžek z prodejů děl bude následně věnován na nákup akutně potřebných „nocleženek“ pro lidi bez domova.

„Jako umělci cítíme potřebu být nápomocni i v situacích, kdy je pomoci zapotřebí také v lokálním kontextu, v místech, kde se každodenně pohybujeme a vůči lidem, na které by se nemělo zapomínat, přesto bývají často nevidění.“

„ROEL ART JAM“ PRO LIDI BEZ DOMOVA: BENEFIČNÍ CHARITATIVNÍ POP-UP VÝSTAVA

https://www.facebook.com/events/919423609112719/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.