Hip Hop Magazín

Hudba

ShizzleOrchestra vydala singl Okolo světa, v ledasčem překvapí!

6.7.2021

ShizzleOrchestra vydala singl Okolo světa, v ledasčem překvapí!

Ani přes karanténu kapela nezahálela a začala uskutečňovat projekty, na které by v hektickém koncertním tempu nebyl čas. Tuhle pecku napsal a zprodukoval bubeník Jakub Eben, jež se pokusil singl pojmout jinak, než jak jste od ShizzleOrchestra zvyklí.

Inspiraci tedy můžeme hledat ve světové jazz-hip hopové scéně a to u jmen jako Robert Glasper. Právě on často kombinuje rap s vokály, v singlu Okolo světa tato synergie perfektně zafungovala díky zpěvačce Zaiře, která v písničce zahostovala.

I samotný beat a kompozice je postavená jazzověji, než u dosavadní tvorby kapely. Jazzovou atmosféru do beatu přinesli hlavně hosté, kteří skvěle doplnili rytmickou sekci kapely s komornějším obsazením žěsťů – klavírista Vojta Uhlík a baskytarista Honza Hájek.

Mixu a masteru se ujal mladý a úspěšný multiinstrumentalista, producent a zvukař Prokop Korb, kterého můžete znát z projektu Badfocus či z kapely Teepee. Na písničku se můžete podívat i s klipem od Františka Plzáka, který s ShizzleOrchestrou v poslední době často spolupracuje.
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.