Hip Hop Magazín

Hudba

Simpsonovi slaví 30 let, připomeň si 10 rapperů, kteří se v seriálu za ta léta objevili

6.11.2019

Simpsonovi slaví 30 let, připomeň si 10 rapperů, kteří se v seriálu za ta léta objevili

Je až neuvěřitelné, že tak nadčasový seriál jako jsou Simpsonovi v závěru roku oslaví 30 let od svého prvního vysílání. První epizoda byla odvysílána 17. prosince 1989 a slavný seriál tak za měsíc oslaví třicetiny. My si dnes u příležitosti tohoto výročí připomeneme 10 zástupců rapového žánru, kteří se v seriálu za ta léta objevili.


2PAC

5. série. 19 díl – Whiskey Business (Vočkovy nové šaty)

Tupac Shakur se v tomto díle zjeví jako duch v obýváku u Simpsonových po boku princezny Diany, Gandhiho a Alberta Einsteina po té, co se Líza snaží zastavit plán nahrávací společnosti na zneužití hologramu jazzmana Murphyho Krvavé dásně.

 

 

50 Cent

16. série 9. díl – Pranksta Rap (Rošťácký rap)

Také 50 Cent měl tu čest zapojit se do tvorby slavného seriálu Simpsonovi, konkrétně v díle Rošťácký Rap ho potkává Bart, který se dal na dráhu rappera. Fiftyho potká na ulici v jeho autě a ten ho chválí za jeho rapové schopnosti a zve ho, aby se připojil k jeho celosvětovému turné.

 

 

Common

28. série 13. díl – The Great Phatsby: Part Two (Velký Phatsby 2/2: Pomsta)

Také v novějších řadách slavného seriálu se objevili známí rappeři. V případě Commona to byl dvojdíl Velký Phatsby, kde se po boku Snoop Dogga a RZA snaží nahrát disstrack na jiného rappera Jay G, aby ho dehonestovali. Common měl na Jay Gho spadeno protože mu kdysi rozbil jeho vodní skútr a proto mu nyní v jeho rapové sloce přeje aby se otrávil z Nachos.

 

 

Cypress Hill

7. série 24. díl – Homerpalooza (Homerpalooza)

V tomto skvělém díle, kdy se Homer nechává střílet dělovou koulí přímo do břicha, se objeví také kompletní Cypress Hill. Ti si zde střihnou svůj hit Insane In The Membrane za doprovodu orchestru, který ukradli Peterovi Framptonovi. Mimo to ještě před koncertem prohodí hlášku, že se našlo dítě a pokud si ho rodiče nevyzvednou do hodiny, stane se majetkem Blockbuster Entertainment.

 

 

Flavor Flav

16. série 9. díl – Pranksta Rap (Rošťácký rap)

28. série 13. díl – The Great Phatsby: Part One (Velký Phatsby 1/2: Zrada)

Také Flavor Flav z legendárních Public Enemy dostal svůj prostor v seriálu o žluté rodině a to hned ve dvou epizodách. Poprvé v již zmíněném díle Pranksta Rap, kde se Bart vydal na dráhu rappera a pak v prvním díle dvojdílu Velký Phatsby.

 

 

Joe C

11. série 19. díl – Kill The Alligator and Run (Zabij krokodýla a uteč)

Pro někoho možná neznámý interpret, ti zasvěcenější si pak vybaví tohoto malého muže jako hypemana zpěváka Kid Rocka, který mu v Simpsonových stejně jako ve skutečnosti kryl záda během koncertů. Homer si ho v tomto díle splete se ztraceným dítětem a chce mu pomoct najít rodiče. Joe ho nechá vynést z pódia.

 

Lil Wayne

28. série 13. díl – The Great Phatsby: Part One (Velký Phatsby 1/2: Zrada)

Také Lil Wayne má tu čest pochlubit se svou podobiznou ve slavném seriálu, i když se tedy jeho tvář mihne pouze na krátko jako propagátor na krabici z brzdovými destičkami Golden Goose s hláškou v bublině: „Quality is job YaY-YEAH!“

 

Ludacris

18. série, 22. díl – You Kent Always Say What You Want (Jak si Kent pustil pusu na špacír)

Homer jde na pravidelnou zubní prohlídku a stejně jako většina ostatních má ze zubaře strach. Ovšem Springfield’s Menace Tooth Society project vysílá do boje za správnou zubní hygienu rappera Luda-Cresta.

 

 

RZA

28. série 13. díl – The Great Phatsby: Part Two (Velký Phatsby 2/2: Pomsta)

Také RZA z Wu-Tang Clanu se objevil v díle, kde společně s Commonem a Snoop Doggem rapují diss track na jiného smyšleného rappera jménem Jay G. Konkrétně RZA ho chce udeřit za to, že mu ukradl jméno. Později se RZA objeví na pódiu jako hologram a říká panu Burnsovi, že mu může „proteckt his neck“.

 

Snoop Dogg

28. série 13. díl – The Great Phatsby: Part Two (Velký Phatsby 2/2: Pomsta)

Jak jsme zmínili výše, tak Snoop Dogg se objevil po boku RZA a Commona v nahrávacím studiu, kde společně nahrávají disstrack na rappera Jay G.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.