Hip Hop Magazín

Hudba

Rozhodnuto: Suge Knight si odsedí za vraždu Terryho Cartera 28 let ve vězení

21.9.2018

Rozhodnuto: Suge Knight si odsedí za vraždu Terryho Cartera 28 let ve vězení

PŮVODNÍ ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN 21.9.2018: Ač soudní porota zasedne k závěrečnému soudnímu líčení až v pondělí, Suge Knight svůj rozsudek obdržel již nyní a za vraždu Terryho Cartera si odsedí ve vězení 28 let. Odečteny mu budou 3 roky, které strávil ve vazbě. Ve vězení však pobude ještě déle a to kvůli další trestné činnosti, ze které se zodpovídá. Na svobodu se tedy opět podívá nejdříve ve věku 88 let.K celému incidentu došlo 29. ledna 2015 během natáčení životopisného snímku Straight Outta Compton o americké rapové kapele N.W.A., na jejímž rozpadu měl Suge Knight nemalý podíl. V tomto filmu je nelichotivě vyobrazena také postava Suge Knighta a právě to bylo důvodem proč onoho dne přijel Suge Knight na natáčení filmu, který šel na podzim stejného roku do kin. Suge údajně vtrhl na natáčení a dožadoval se úpravy scénáře v jeho prospěch. Terry Carter (spoluzakaldatel Heavyweight Records a Sugův dřívější přítel) a filmař Cle Sloan odmítli přistoupit na Sugovi návrhy a vzhledem k jeho agresivnímu chování ho nechali z místa natáčení vyhodit. Později šli oba muži společně s dalšími lidmi z filmového štábu do místního faastfoodu na oběd. Suge Knight je pronásledoval až na toto místo a zde došlo k další hádce. Konflikt se přesunul před restauraci a následně měla být na Suga vytažena zbraň a on v reakci na tuto situaci nejprve srazil Cle Sloana a následně přejel Terryho Cartera (záznam incidentu ve videu níže). Terry Carter byl na místě mrtvý a Cle Sloan skončil s vážným zraněním nohy a hlavy v nemocnici. Suge Knight se dalšího rána přišel přihlásit na policejní stanici, kde byl okamžitě zatčen a uvalen do vazby s obviněním z vraždy.

 

 

Od této chvíle dochází k šetření případu a neustálému odkládání závěrečného soudního líčení. Důvodem jsou jednak Sugovi časté zdravotní komplikace (v roce 2015 jeho obhájce tvrdí, že má Suge Knight nádor na mozku) a také skutečnost, že za tyto 3 roky vyměnil již patnáctkrát obhájce s tím, že ten předposlední sám čelí třem rokům vězení za ovlivňování svědků. Na začátku vazby Suge žádal o propuštění na kauci, ta však byla stanovena na 25 milionů dolarů, což bylo i nad Sugovi možnosti.

 

 

Zároveň byl Suge Knight v srpnu 2017 obviněn z vyhrožování, když režisérovi filmu Straight Outta Compton F. Gary Grayovi vyhrožoval smrtí. Suge Garymu tehdy několikrát telefonoval po té, co byl znepokojen zobrazením své osoby ve filmu Straight Outta Compton a zejména byl rozčílen, že nedostal žádnou finanční kompenzaci. Když na to Grey nereagoval, obdržel výhružnou textovku: „Uvidíme se ve vězení … máš děti stejně jako já tak si zahrajeme tvrdou hru“ a následovalo několik vulgárních a rasistických nadávek. Podle nových detailů tyto výhrůžky Garym tak otřásly, že nedokázal ze strachu při dalším svědectví u soudu vypovídat na otázky v případu vraždy Terryho Cartera. „On byl tak vystrašený, že sem přišel a lhal pod přísahou“ dodala tehdy soudní zástupkyně Cynthia Barned. To vyústilo v další, v pořadí již třetí žalobu na adresu Suge Knighta, který krom této a vraždy Terryho Cartera čelí také obvinění z ozbrojené loupeže.

Suge Knight se v případu vraždy Terryho Cartera obhajoval tím, že jednal v sebeobraně, když byl v ohrožení života. Nikoho se prý nepokoušel zabít a naopak chtěl pouze odjet z místa činu, aby nebyl zastřelen.

 

Drastické video z incidentu, kdy Suge Knight přejel Terryho Cartera a dalšího muže:


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.