Hip Hop Magazín

Párty

Švédský hiphopový klenot MOVITS! se vrací do České republiky!

13.11.2021

Švédský hiphopový klenot MOVITS! se vrací do České republiky!

Eklektická hiphopová skupina Movits!, která je označována za švédský klenot, se vrací v rámci „Halleluja“ Tour do České republiky. Rapper Johan Rensfeldt, producent Anders Rensfeldt a saxofonista Joakim Nilsson dokázali oslovit cílovou skupinu tak širokou, jako je jejich repertoár. Více než 120 milionů streamů a desetiletí koncertování po celém světě svědčí o celosvětovém úspěchu, zvláště pozoruhodném, protože nikdy neopustili švédštinu. V rámci série Rock for People Concerts tak Fuchs2 na Štvanici 9. 9. 2022 zažije skvělou show plnou rapu a tvrdých beatů v kombinaci s melodickými aranžemi saxofonu. Vstupenky v prodeji na GoOut.net.

Od debutu Movits! v roce 2008 ušla kapela žánrovou cestu od jazzu inspirovaného hip hopem k dynamičtějšímu a organičtějšímu zvuku. A přitom stále zůstávají věrni všemu, co charakterizuje signum kapely – aranže lesních rohů a těžkých beatů. Ve skutečnosti je ve Švédsku jen málo umělců, kteří by byly stejně konzistentní po celou dobu svojí existence, jako právě Movits!. Jejich hudba se nikdy zbytečně neopakuje a nehrabe v minulosti, aby řekla něco nového. Kapela naopak pokračuje v inovativním přístupu k současné hudbě.

„Během posledního roku jsme strávili více času ve studiu a mohli jsme zkoušet různé věci, díky čemuž je to opravdu pestré. Díky znovuobjevení organických zvuků a akustické kytary v kombinaci s moderním zvukem je výsledkem náš pohled na to, jak může hip hop znít v roce 2021,” komentují současnou tvorbu členové kapely.

Po průlomu s prvním albem „Äppelknyckarjazz“ si Movits! všiml americký televizní program The Colbert Report, který je pozval do své show. Vystoupení se stalo senzací a přes noc vedlo k nárůstu prodejů alba na Amazonu o 85 000 %. Krátce na to se Movits! umístili na 1. místě v americkém hip hopovém žebříčku iTunes a vyrazili na své první americké turné. O tři roky později vyšlo druhé album „Ut Ur Min Skalle“, okořeněné americkými vlivy jako Frank Sinatra, James Brown a Sammy Davis Jr. Movits! znovu našli nový způsob, jak definovat hip hop prostřednictvím bombastické produkce proložené vlivy jazzu, soulu a rapu.

Movits! za sebou mají vystoupení na festivalech jako Peace & Love (Švédsko), G! Festival (Faerské ostrovy), Gampel Open Air (Švýcarsko) a Chicago World Music Festival. Výsledkem byly nominace v hudebních cenách Švédského národního rozhlasu a na Grammy.

V roce 2021 se Movits! vrací s novou hudbou a řadou singlů, které vedou k jejich šestému studiovému albu, jehož vydání je naplánováno na podzim tohoto roku. V mnoha ohledech našli inspiraci ve zvucích, které je provázely na začátku kariéry a byly součástí debutového alba. První ochutnávkou z připravované desky byl singl Blixtar, který vyšel 11. června.

Vstupenky v prodejní síti GoOut.net za cenu 490 Kč: https://goout.net/cs/listky/movits/eljl/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.