Hip Hop Magazín

Hudba

Tohle by mohl být comeback dvacetiletí, legendární Naše Věc nahrává nový track

2.12.2023

Tohle by mohl být comeback dvacetiletí, legendární Naše Věc nahrává nový track

Až mě zamrazilo, když jsem si projížděl random stránky na Instagramu, když v tom jsem narazil na profil nasevec_crew.

Nejprve jsem si byl jistý, že se jedná jen o fanouškovskou stránku, ale po prolistování obsahu mi bylo jasné, že tohle je oficiální profil, který je na IG teprve krátce a že se něco děje. Když jsem pak viděl poslední post starý jen několik málo hodin, ve kterém se píše NV Little studio sessions 🎤New track #nasevec, skoro ve mě hrklo.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Naše Věc (@nasevec_crew)

Je to tak, český Wu-Tang Clan chystá comeback, zatím alespoň v podobě nového tracku. Nový track by se měl objevit jako bonus track na chystané reedici vinylu Hořké Menu, který by měl vyjít 16.12.2023 a vy můžete být u toho. Release party se totiž uskuteční tentýž den od 16:00 v brněnské Flédě. Tohle by opravdu mohl být comeback dvacetiletí a snad to nezůstane jen u jednoho tracku.

Pro později narozené se sluší dát nějaké stručné info. Naše Věc byla legendární rapová formace z Brna, která patřila k tomu nejlepšímu v česku, když česká rapová scéna byla na přelomu tisíciletí teprve v plenkách. Naše Věc vznikla někdy v letech 96 – 97 ve složení Dup X a Scissal, ke kterým se později přidali ještě Psicho, 2Jay, Apoka, Drone a o něco později ještě DJ Opia.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Naše Věc (@nasevec_crew)

Na kontě mají několik dem a dvě studiová alba Blázni jsou ti… a Hořký Menu. Kapela bohužel ukončila svou činnost v roce 2006, tedy ještě před největším boomem české rapové scény, ale zachovala po sobě silnou stopu až do dnešních dnů.

Pokud by nedošlo k rozpadu, pravděpodobně by z ní byla legenda na úrovni Kontrafaktu, nebo PSH. S napětím tedy budeme sledovat jejich nový profil a těšit se na avizovaný track, snad to vyjde.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.