Hip Hop Magazín

Párty

Ukrajinu podpoří v Paláci Akropolis hvězdy i objevy domácí rapové scény

3.3.2022

Ukrajinu podpoří v Paláci Akropolis hvězdy i objevy domácí rapové scény

Domácí rapperky a rappeři se spojili, aby podpořili Ukrajinu bojující s ruskou invazí. Na akci Rap pro Ukrajinu se v Paláci Akropolis představí v pátek 4. března třináct jmen české scény od veteránů jako jsou Prago Union, Idea či Rest, až po objevy typu Arleta a Anki. Všichni vystoupí bez nároku na honorář a veškerý výtěžek z akce poputuje organizaci Člověk v tísni na sbírku SOS Ukrajina.

Rappeři jsou spojovaní spíše s egoismem, proto je unikátní, že se nyní rapová scéna semknula, aby pomohla zemi sužované barbarskou invazí sousedního státu. „Stačil jediný telefonát a během jednoho dne byl na světě program benefičního koncertu,“ říká Petr Boháč z Paláce Akropolis. Výzvu vyslyšeli klasikové domácího hip hopu jako je legendární Kato z Prago Union, od jehož debutu v řadách Chaozzu uplynulo už čtvrtstoletí. Výrazně zastoupená je parta kolem labelu Ty Nikdy Records v čele s jeho zakladatelem Ideou. Ze stejné stáje vystoupí v Paláci Akropolis na podporu Ukrajiny také další stálice MC Gey, Paulie Garand, Rest nebo Martin Matys. S týmem kolem Ty Nikdy bývá spojovaný i slovenský maskovaný renegát Prezident Lourajder dlouhodobě usazený v Praze. Se svým funkem nebude chybět ani hitmaker 7krát3, loňský vítěz ceny Anděl v kategorii sólový interpret.

Český rap poslední roky prožívá generační výměnu a posly velkých změn jsou mladé a talentované rapperky. V Paláci Akropolis v pátek vystoupí Arleta, nominovaná letos na objev roku v cenách Vinyla i Apollo. Velkým příslibem do budoucna je také Hellwana, vítězka talentové soutěže Czeching pořádané Radiem Wave. Zástupci mladé generace současného českého rapu budou Anki z Die Mannschaft, který teprve nedávno přepnul z vietnamštiny na češtinu. Pražský Pain se proslavil rychlopalnou flow do grimeových beatů a spolu se svým častým spolupracovníkem Strýcem Norym, který do Akropole také dorazí, se objevili na poslední desce Oriona.

„Každý z nás je vystaven prvotnímu šoku z toho, co se děje na Ukrajině. Reakce by mohly být různé, od zlosti, přes frustraci až po solidaritu. Právě poslední jmenovaná však bezpodmínečně převažuje. Stačil jediný telefonát a během jednoho dne byl na světě program benefičního koncertu. Nazvali jsme jej lakonicky: Rap pro Ukrajinu. Ten název vyjadřuje vše potřebné. Sebevědomí žánru, solidaritu umělců i jasné zacílení. Někdy jde o více než jen o umění,“ říká Petr Boháč, ředitel Paláce Akropolis, který bude 4. března od 19:00 hostit třináct českých rapperů a rapperek na benefičním koncertě Rap pro Ukrajinu. Jeho výtěžek poputuje na konto SOS Ukrajina. Více info na www.palacakropolis.cz.

RAP PRO UKRAJINU // benefiční koncert
4. 3. 2022 / 19:00 – 22:00
Palác Akropolis (Kubelíkova 1548/27, Praha 3)
FB událost: https://fb.me/e/1byO8IDZk
Vstupenky: https://bit.ly/RapProUkrajinu


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.