Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Prahu příští týden roztančí obří festival. A je zdarma!

25.4.2024

Prahu příští týden roztančí obří festival. A je zdarma!

Mezi 1. a 4. květnem rozezní ostrovy v Praze, spolu s deseti kluby napříč městem, pestrá paleta kapel a hudebníků. Jak je již tradicí, i letos totiž proběhne oblíbený hudební festival United Islands of Prague. V těchto dnech se v ulicích Prahy můžete, kromě českých umělců, zaposlouchat také do tvorby hostů z Německa, Irska, Francie, Švédska, Španělska, Dánska, Portugalska, Slovinska, i Faerských ostrovů. Program doplní pestrá nabídka přednášek, workshopů, či sportovních aktivit. A co je nejlepší? Celý festival je, jako vždy, zcela zdarma!

Letošní ročník United Islands of Prague je již 21. v pořadí. Čeká nás přes sto jmen z celého kontinentu. V redakci HipHopStage nás velmi zaujal například MC Gey, který se před nedávnem právem zmocnil Ceny Anděl, či Rohony, který k našemu oblíbenému žánru přistupuje z netradičního úhlu. Na své si však přijdou i fanoušci jiných žánrů. Festival láká například na polského producenta a zpěváka Baasche, maďarské Freakin‘ Disco, nebo pop-rockovou kapelu LPS ze Slovinska. Tradičně plno bude pravděpodobně pod pódiem při vystoupení Bena Cristovao, nebo Sofiana Medjmedj, kteří v současnosti otřásají popovou scénou. Z finále německé Eurovize se představí hyperpunková banda Lonely Spring.

Tito všichni a mnoho dalších si rozdělí celkem 23 pódií, a to jak ta venkovní na Slovanském a Střeleckém ostrově nebo na Janáčkově nábřeží, tak i v celkem 10 klubech po celé Praze. Své místo si festival našel, mimo jiné, na Andělu, i v Holešovicích, Ďáblicích, ale taky na Palmovce a na Jižáku.

Program pak atraktivně doplňuje nehudební část pod názvem Ostrovy inspirace. Ten má na starosti spolek Díky, že můžem, kteří pořádají například pravidelnou akci vždy 17. listopadu na Národní třídě. V rámci té si můžete například prohlédnout zvláštní výstavu Opráski sčeskí historje, ale také se zúčastnit širokého spektra workshopů, přednášek a živých podcastů. To celé je samozřejmě doprovázeno množstvím food trucků kde si můžete dát třeba dobré pivo a šťavnatý burger.

Lístky si kupovat nemusíte, protože je akce zdarma pro všechny návštěvníky, ale určitě se podívejte na bohatý program, který je k náhlednutí ZDE.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.