Hip Hop Magazín

Hudba

Velký přehled všech zavražděných rapperů – 1. díl 1990 – 1997

15.7.2018

Velký přehled všech zavražděných rapperů – 1. díl 1990 – 1997

Za necelý měsíc to bude 28 let, kdy došlo k první rapové vraždě v historii novodobých dějin. Obětí se stal B- Doggs a započal tak smutnou statistiku zavražděných rapperů, kterých od té doby napočítáme téměř 70. V našem novém seriálu se postupně chronologicky podíváme ve zkratce na všechny z nich a nebudou mezi nimi chybět ani ty nejznámější případy, jako vražda 2Paca a Biggieho. V prvním díle se podíváme na období od roku 1990 do ledna 1997.


 

 

B-Doggs – datum vraždy: 8.8.1990 – věk: 20 let

Prvním známějším rapperem, který byl kdy zavražděn, se stal člen newyorské kapely Wreckx-n-Effect B-Doggs. K jeho vraždě došlo krátce po vydání debutového alba této kapely. Údajně měl být zabit po hádce s ženou, ale více podrobností není známo a tento případ nebyl dosud vyřešen.

 

D-Boy – datum vraždy: 6.10.1990 – věk: 22 let

D-Boy, který pocházel z Dallasu byl jedním z prvních zástupců křesťanského rapu. K jeho vraždě došlo brzy ráno 6. října 1990 po údajné automobilové honičce. D-Boy byl střelou zasažen do hrudníku, ale dokázal ještě několik bloků řídit než vyjel ze silnice a jeho auto se převrátilo. Tato vražda rovněž nebyla dodnes objasněna.

 

 

Charizma – datum vraždy: 16.12.1993 – věk: 20 let

MC Charizma byl zavražděn za jasného dne před kostelem v East Palo Alto. Když nasedal do svého vozu přiběhl k němu ozbrojený muž a nutil ho vydat cennosti. Charizma se bránil, ovšem útočník ho smrtelně zranil výstřelem z pistole. Vrah byl zadržen ještě tentýž den a dodnes si odpykává trest v kalifornské věznici San Quentin.

 

 

Pimp Daddy – datum vraždy: 18.4.1994 – věk: 18 let

Pimp Daddy byl jedním z prvních upsaných rapperů pod Cash Money Records a svým bouncovým stylem ovlivnil dokonce samotného Birdmana. Pimp byl střelen do hlavy po údajné hádce s bratrem své přítelkyně ve věku pouhých 18 let. Vražda však nebyla dodnes objasněna.

 

 

 

Stretch – datum vraždy: 30.11.1995 – věk: 27 let

Stretch byl známým spolupracovníkem a dvorním producentem 2paca a byl dokonce účastníkem ozbrojené loupeže v Quad Studios, během které byl 2Pac vážně zraněn. O rok později ho v ulicích newyorské čtvrti Queens Village začalo pronásledovat černé auto a honička skončila střelbou, během které byl Stretch zasažen a zabit. V roce 2002 byl případ částečně vyřešen, když byl hlavním podezřelým určen Ronald „Tenad“ Washington, ovšem pro nedostatek důkazů nebyl dosud odsouzen.

 

 

Mr. Cee – datum vraždy: 1.1.1996 – věk: 22 let

Bylo brzké posilvestrovské ráno, když pouhou jednu míli od svého rodného domu zemřel na následky střelných zranění člen Big Records, rapper Mr. Cee. Jeho vrah ho zasáhl celkem devětkrát z poloautomatické 9mm pistole a mělo se jednat o součást tehdejšího beefu, který měl vrah s jedním členem ze Ceeho bandy. Tento incident rozpoutal sérii odvetných vražd v Hunters Point.

 

 

 

Seagram – datum vraždy: 31.7.1996 – věk: 27 let

Rapper Seagram ze západního pobřeží zemřel v nemocnici asi hodinu po té, co ho v noci na 31.7.1996 opakovaně postřelil neznámý útočník. Policie případ nikdy nevyřešila, ale přisuzuje ho válce mezi místními gangy v Oaklandu, kteří v té době bojovali o drogovou nadvládu nad městem.

 

 

2Pac – datum vraždy: 13.9.1996 – věk: 25 let

Vražda Tupaca Shakura je bezesporu nejznámější vraždou rappera v dějinách hudebního průmyslu a zároveň se jedná také o nejznámější nevyjasněnou vraždu, o které už bylo napsáno nesčetně textu i konspiračních teorií. 2pac byl postřelen 7.9.1996 v Las Vegas, když ho vezl Suge Knight v černém BMW z kasína. Když auto zastavilo na světelné křižovatce, přiblížil se k němu bílý Cadillac a z něj čtrnáct krát vystřelil neznámý střelec. Tupac byl zasažen celkem čtyřikrát, z toho dvakrát do hrudi, jednou do ramene a jednou do stehna. Následkům zranění podlehl o šest dní později v nemocnici.

 

 

 

Yaki Kadafi – datum vraždy: 10.11.1996 – věk: 19 let

Člen 2pacovi kapely Outlawz – Yaki Kadafi byl zavražděn pouhé dva měsíce po smrti 2paca. Jeho tělo bylo nalezeno s prostřelenou hlavou v třetím patře domu v New Jersey, kde byl navštívit svou přítelkyni. Existují teorie, které tvrdí, že Kadafi znal 2pacova vraha, protože v té době jezdil v Las Vegas za Tupacem v druhém autě.

 

 

Kilo-G – datum vraždy: 15.1.1997 – věk: 20 let

Vůbec prvním interpretem Cash Money Records byl Kilo-G, který svůj debut The Sleepwalker vydal v pouhých patnácti letech. Zavražděn byl o pět let později ve svém domě v New Orleans. Neexistuje téměř žádná informace o jeho vraždě a případ tudíž nebyl nikdy vyřešen.

 

Pokračovat budeme příště vraždou The Notoriouse B.I.G.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.