Hip Hop Magazín

Móda

Welcome to Club Originals. Módní přehlídka adidas Originals na MBPFW ukázala nadčasové spojení street a high fashion

23.4.2023

Welcome to Club Originals. Módní přehlídka adidas Originals na MBPFW ukázala nadčasové spojení street a high fashion

Poprvé v historii se značka adidas Originals ukázala na mole pražského Fashion Weeku. Nedělní přehlídka v Chuchli připravila netradiční spojení high a street fashion a představila originální looky doplněné o vintage kousky inspirovanými čtyřmi siluetami ikonických tenisek stylizovaných zcela jinak, v duchu nostalgie a trendů budoucnosti.

Přehlídka byla rozdělena do čtyř částí, které vedli tak trochu jiní modelové. První odkazovala k heritage kolekce Originals a tenisek Stan Smith s hlavní tváří art directorkou časopisu Esquire Kate Bohemia. Následovala oslava Gazelle tenisek a Blue Version kolekce se speciálním vystoupením modelky a zpěvačky Laris Diam. Pestrou výměnu zařídil skejťák Richard Zelinka s moderátorem Nicosem, kteří spolu se svojí street bandou odprezentovali freestyle looky a tenisky Rivarly. Mocný závěr si převzal známý raper a producent Dalyb, který šel svůj první catwalk v životě a pro tuto show si připravil unikátní hudební performance.

Inspirující styling a originální netradiční showcase představili modelové z Pure Model Agency, ale převážně také „modelové“ z adidas street castingu. Ti v rámci catwalku reprezentovali diverzitu i svojí vlastní individualitu, které jsou součástí každé komunity či kultury a rozhodně nejsou značce adidas cizí.

Prémiový a exkluzivní vibe celé přehlídky a outfitů sestavených art directorem Zdeňkem Markem podtrhla limitovaná edice šperků vyrobených exkluzivně pro tuto příležitost designérem Ondřejem Stárou. Prsteny, náhrdelníky či i facepiece byly sestavené z desítek malých trefoilů (květin) značky adidas Originals. Doplnil ji speciální sound design od Radima Vychopeně a light design od Josefa Čaba. Choreografii stavěla Silvi Ravas a celá show byla v rukou art directorky Veroniky Donutkové a agentury VMLY&R.

Club Originals není fyzické místo, ale vibe a spojení umělců, tvůrců, lidí z různých kultur a subkultur, kteří dokážou společně vytvořit něco unikátního – jako je tato přehlídka. Je to oslava svobodného originálního a inspirativního ducha, jenž odráží pocit sounáležitosti, sebevyjádření a radosti napříč subkulturami a fashion dědictvím, který inspiruje další generace.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.