Hip Hop Magazín

Hudba

Špinavý rap zpoza metra Luka? Rapress vydali své debutové EP

2.1.2021

Špinavý rap zpoza metra Luka? Rapress vydali své debutové EP

Možná si vzpomínáte, jak jsme Vám v srpnu 2020 poprvé zmiňovali nové pražské uskupení Rapress a jejich tehdejší čerstvě vydaný klip „Za metrem Luka“. Již tenkrát na nás kluci udělali celkem dobrý dojem a všichni jsme byli zvědaví, co ze slibovaného stejnojmenného EP vznikne. A teď je to tu: Shizzle, Gifter, Bohém a Berny nám konečně představují své debutové EP.

A co si o tom myslíme u nás v redakci? V první řadě musím ocenit skvělý výběr beatů, o které se s jedinou výjimkou postaral talentovaný Euron. Textově mě několikrát MC’s mile překvapili, i když mají i své slabé momenty. Skladby jako „Ticho“, „Černej gospel“, „Fízl zasranej“ nebo „Zmizík“ místy silně připomínají devadesátkové Syndrom Snopp, a to především díky ostrým slovům na špinavém beatu. „Za metrem Luka“ a „Rapresso“ je o něco modernější hip-hop, ale rozhodně stále kvalitní. Snad jediným slabým bodem EP je za mě track Levely, který se vleče a nikam příliš nevede.

Na mixu a masteringu se podíleli Mishan, M. Vaněk, Euron a F. Karlík z A2Z Studio, kde zároveň Rapress většinu svého EP nahráli. Celkově mají všechny skladby zvuk kvalitní a je vidět, že za tím bylo mnoho práce a je dobře, že se nic neuspěchalo.

Dost keců, dole najdeš vše pro to, aby sis názor udělal sám!
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.