Hip Hop Magazín

Hudba

Život na hraně zákona nebo jasně daná cesta do pekla? Kdo je rapper Morpheus a jaký trest si momentálně odpykává?

19.10.2023

Život na hraně zákona nebo jasně daná cesta do pekla? Kdo je rapper Morpheus a jaký trest si momentálně odpykává?

„Vybral jsem si kriminální cestu zločinu.“ Říká vám něco tenhle úryvek z textu? Ani trochu? Dobrá, začneme teda skladbou Čas. Už vás osvítilo? Ano, na mysli máme poslední (prozatím) vydaný track rappera Morpheuse, který vyšel ve spolupráci s ostravskou tváří rapu Sergeiem Barracudou. Proč tohle vytahujeme? Cesta, kterou si autor vybral, totiž zřejmě není jen na oko.

Rapper Morpheus byl v roce 2021 po odpykání trestu o délce trvání 4 let propuštěn z vězení zpět na svobodu. Tento trest dostal údajně za násilné činy. Základna jeho fanoušků se následně začala zajímat jestli bude pokračovat ve své tvorbě či ne. Morpheus se na svém instagramovém profilu vyjádřil jasně a to, že i nadále hodlá dělat to, co ho naplňuje a dává mu smysl. Netrvalo dlouho a nové skladby byly na světě. Největší úspěch sklidil však až s videoklipem V POUTECH, kde autor otevřel pomyslné okno do svého světa a okolí. Chyba či marketingový tah? Kdo ví…

Nárůst fanoušků v té době dotyčný zaznamenal avšak neškádlil tak trochu i lidi na jiných vlivných místech? Manažer Morpehuse mluví jasně: „Z jeho strany to byl velice sofistikovaný a efektivní marketingový tah, který zapříčinil nárůst jeho sledovanosti a s tím související počet odběratelů. Není potřeba zmiňovat, že Morpheus se dokáže prodat na výbornou a zaujmout širokou škálu lidí. Jeden z klíčových aspektů a důvodů, proč lidi Morpheuse poslouchají je však ten, že je zkrátka real.“

Vše má ale své pro a proti. Morpheusův „divoký život“ a jeho nesmazatelná stopa z minulosti na něho vrhá temný stín, který je bohužel neodvratný. Důsledky jeho životního stylu zapříčinili postupné vyplouvání informací, které měli raději zůstat pod pokličkou. Rozpoutali se diskuze o nelegálních aktivitách a styku s lidmi, které by měl normální člověk obcházet obloukem. Není tedy žádným tajemstvím, že se o Morpheuse začala opět zajímat PČR. Rapper má však chladnou hlavu a vše zcela přehlíží.

Ve své tvorbě pokračuje a začátkem roku 2022 vydává vyše zmiňovanou skladbu Čas společně se Sergeiem Barracudou. V tuto dobu se však bohužel rapper objevuje i v policejní evidenci hledaných a pohřešovaných osob, kde je označen za nebezpečného a ozbrojeného. Poté co ho jednotky úspěšně našli a spacifikovali, byl převezen do vazební věznice, kde čekal na svůj rozsudek. Dle slov manažera, byl obviněn z pokusu o vraždu avšak díky nedostatku důkazů je odsouzen pouze za vydírání. Jaký trest přesně obdržel nevíme. Ve finále můžeme jen dodat, že za svůj čin sedí v české věznici v Plzni. Dočkáme se ještě další tvorby?


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.