Hip Hop Magazín

Móda

CONVERSE x HARDWOOD CLASSICS – BREAKING DOWN BARRIERS

18.3.2020

CONVERSE x HARDWOOD CLASSICS – BREAKING DOWN BARRIERS

Converse aktuálně představuje novou limitovanou kolekci Breaking Down Barriers, kterou oslavuje trojici afroamerických hráčů basketbalu, kteří v roce 1950 navždy zbořili rasové bariéry NBA. Značka tak symbolicky připomíná významné období sportovní historie a vzdává hold týmům The New York Knicks, Boston Celtics, Washington Capitols a Detroit Pistons, které navždycky posunuly historii kupředu.

 

Prvním Afroameričanem, který se stal součástí NBA a zbořil tak rasový stereotyp, byl Chuck Cooper. Chuck byl draftován týmem Boston Celtics a právě jemu je symbolicky věnovaný model, který nese název Celtics. Model Knicks oslavuje kariéru Nata „Sweetwater“ Cliftona, prvního hráče, který podepsal kontrakt s NBA týmem New York Knicks. Posledním z trojlístku hráčů, kterým je věnovaná tato limitovaná kolekce, je Earl „Big Cat“ Lloys. Model Pistons symbolicky zdůrazňuje, že všichni tři afroameričtí sportovci se v nějakém období jejich kariéry ocitli právě v týmu Pistons.

 

Každý hráč má svou limitku v barvě dresů týmů Knicks, Celtics a Pistons na klasických siluetách Pro Leather a Chuck 70.

 

 

Významným momentem u značky Converse je historicky první uvedení jména jiného hráče než Chucka Taylora na patě tenisky. Na zadní straně jazyka boty je uvedeno jméno hráče, kterému je model věnován, jeho číslo a tým. Každý model Chuck Taylor a Pro Leather obsahuje Harwood Classics logo a saténové prvky, které odkazuji na materiál dresů hráčů.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *