Hip Hop Magazín

Hudba

Vánoční soutěž o první knihu s českým hiphopovým příběhem – Malej NY

6.12.2019

Vánoční soutěž o první knihu s českým hiphopovým příběhem – Malej NY

Chceš získat do své sbírky první knihu s českým hiphopovým příběhem? Pak pro tebe máme jedinečnou příležitost se zapojit do naší soutěže. Pravidla soutěže jsou jednoduchá: začni sledovat náš účet na Instagramu a pod obrázek s knihou malej NY dej lajk a napiš “soutěžím”. 13.12.2019 vylosujeme výherce.


Thriller o českým hip hopu 

Nymburk není New York, to ale neznamená, že tu občas někdo někoho nezabije. Malej NY, to je malej New York čili Nymburk, kde se nesellí úplně tvrdý drugs, ale hlavně hulí tráva a pije pivko, na ulici vás nesejme nigga z jinýho klanu devítkou, ale spíš dostanete přes hubu od nácků nebo pankáčů. Zvlášť když nosíte rovnej hiphoperskej kšilt. 

Malej NY je román o tom, že je rok 2005, vám je -náct a máte hiphopovou kapelu. Všechno kolem vás je nějaký zrychlený a nakonec se to semele tak tragicky, že po pár letech skončíte na gauči u psychoterapeuta. Právě tady vlastně Krejčíkův příběh začíná. Jako terapeutická cesta přes divokou minulost k sobě samému. Jenže někdejší události se z odstupu jeví v jiném světle — zvlášť když vám napíše esemesku mrtvý kamarád. Těžko se rozhodnout, co je blbý vtip a co už vyhrožování. Tváře z někdejší subkulturní komunity se proměnily, lidé jsou nečitelní a vzpomínky se zdají být jediným klíčem k tomu hlavnímu: že smrt vaší první holky určitě nebyla nešťastná náhoda. Malej NY je jediný současný román o hiphopové komunitě, se soundtrackem, který funguje jako stroj času. A smrt je i tady otázkou vteřiny, stejně jako ve velkým NY. 

 

 

 

Přemysl Krejčík

(nar. 1991) pochází z Nymburka, v současné době žije v Pardubicích, kde na filozofické fakultě vystudoval historicko–literární studia a dějiny literární kultury. Nyní působí na Univerzitě Pardubice jako doktorand oboru historie. V roce 2004 založil hiphopovou (později electro, v poslední fázi numetalovou) kapelu Cosmic Crew, kde působil až do jejího zániku v roce 2014. Od sklonku roku 2017 je členem rapmetalové kapely Soundflip

Je autorem básnických sbírek Křehké nepřenášet (2015) a Asfaltovej plameňák(2017), souboru sci–fi povídek Kybersex (2016), románu Univerzální katalog zoufalců(2016) a také jedním z autorů kolektivního krimi románu Šest nevinných(2015), který vznikl během veřejného nepřetržitého psaní, trvajícího 72 hodin. V roce 2017 se stal editorem básnické antologie Zřetelným místem nalomení. Je také šéfredaktorem literárního časopisu Partonyma

 

Knihu můžete objednávat zde: https://www.hostbrno.cz/malej-ny/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *