Hip Hop Magazín

Hudba Rozhovory

DJ Busteraz z Brna přináší už šestý díl senzační série Siesta Mixtape, poslechni si ho a dej si k němu rozhovor

7.2.2019

DJ Busteraz z Brna přináší už šestý díl senzační série Siesta Mixtape, poslechni si ho a dej si k němu rozhovor

Na každé další pokračování jedinečné série mixtapů Siesta od brněnského DJ Busteraze se vždycky velmi těším. Nejenom že má tento český král mash-upů obrovský cit pro kompozici vyváženého celistvého hudebního projektu, ale hlavně na něm vždycky objevím něco nového pro mé uši a hladový playlist. Pusť si tento hodinový nášup kvalitní muziky a přečti si k němu rozhovor přímo s autorem.


Máme před sebou už šesté pokračování Siesta mixtapu, prozraď nám jak vznikalo, jak dlouho si na něm pracoval?

Seriál Siesta je většinou ročníková záležitost. Na S6 jsem dělal cca třičtvrtě roku, takže ten tracklist vznikal průběžně, přirozeně, bez tlačení na pilu. Může to znít šíleně, nejsem MC,producent, nedělám album, jen mixtape, „jen“ selekci. Ale mě nebaví za den, za týden, za měsíc poskládat playlist, co nemá hlavu ani patu, formu, koncept, tracky co do sebe nesedí, odfláknuté přechody, atd. Každému dílu věnuji poměrně dlouhý čas a odráží se v něm vždy můj aktuální playlist, nálada. Hledám, objevuju a hraju ty věci pořád dokola (doma, na mejdanu), zraje to, třídí se to, časem se to skládá samo k mé absolutní spokojenosti tak, že to můžu slyšet i 100 x a pořád mě to baví, jak mix, tak ty tracky. Jeden track ti nesedí s druhým, tak ho postupně nahradí jiný, zkoušíš více variant, zkoušíš přechody, ladíš detaily. Některé struktury tracku ti nejdou do karet, ale chceš je dát, tak ho musíš nasmyčkovat, zkrátit, prodloužit nájezd, dojezd atd.

 

Kde vůbec hledáš inspiraci a nápady na sestavení playlistu?

Spousty nápadů vzniká i na mejdanu, těch už moc nehraju, tak to trvá:). Mixtape je tvořen převážně z interpretů, které dlouhodobě sleduji, když se do toho ponořím, často narazím na něco nového, co neznám a chci se zkrátka o to podělit. V S6 se většinou objevují max. 1-3 roky staré věci, které jsou doplněny pár trackama, které mají třeba i 10 let, což vytvořilo kontrast toho, že pořád vychází skvělé věci i pro ty, kteří stále mají rádi klasický beaty.

 

 

Jak si sám zmínil, mixtape je velmi různorodý a objevují se na něm jak starší věci, tak i novější záležitosti, jsi tedy otevřený i novým trendům?

Nejsem zakonzervovaný v 90. letech, sleduji trendy, nové směry, dělám si rozhled, baví mě i nový zvuk, ale zatím nepřevažuje natolik, abych na tom postavil celý mixtape. Ovšem nebaví mě to fňukání některých starších ročníků, jak už nevychází dobré věci, to je jeden ze smyslů seriálu Siesty, ukázat, že stále vychází dobré věci a stačí jen hledat a vybírat si jen to, co tě baví a ostatní neřešit. Siesta je jako puzzle, v každém dílu najdeš odkaz na další díl i odkaz na ty předchozí díly. Kdo chce objevovat, ví o čem mluvím.

 

Jak to vidíš do budoucnosti, kolik máš v plánu udělat ještě dílů?

Cílem Siesty je završit číslo 10. Díly 4 a 5 byly tématické speciály. Minimálně 2 konkrétní speciály jsou ještě v plánu! Koho bavila trojka, musí slyšet šestku!:)

 

Děkujeme za tvůj čas, chceš ještě závěrem něco dodat?

Co je téměř tradice je autorské intro za doprovodu producenta Tomka, nebo MCs, kteří jsou v jisté době kolem mě, nebo koncepčně zapadají do jistého dílu. Jelikož toto v S5 vůbec neproběhlo, v S6 je jako bonus i tématické Outro od Sigra a Koniga, které zároveň vyjde na jejich společném albu Patriot.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *