Hip Hop Magazín

Hudba

Do kin míří výjimečný film o skateboardingu – Devadesátky

4.7.2019

Do kin míří výjimečný film o skateboardingu – Devadesátky

Do kin vstupuje 8. července film Devadesátky, který natočil herec Jonah Hill (Superbad, Vlk z Wall Street) a jehož ústředním motivem je skateboarding. Hill se snaží devadesátkovou skejtovou scénu v L.A. ukázat co nejautentičtěji, místo herců si tak vybral ridery z místních skateparků.

Trailer:

 

Koho ve filmu uvidíte?

Sunny Suljic si sice už v několika filmech zahrál, jinak je to ale profesionální jezdec se značkami jako Adidas nebo Illegal Civilization v zádech. Skateboardingu se věnuje od tří let a pro profesionální kariéru se rozhodl v sedmi letech, kdy se naučil kick flip – trik, který mu podle vlastních slov ukázal, o čem skateboarding vlastně je.

Na několik jeho bangerů se můžete podívat tady:

 

Na-Kel Smith je synovcem skejtové legendy Kareema Campbella (znáte Ghetto Bird?),

který mu také dal první prkno. Smith jezdí za Fucking Awesome, Supreme a Adidas, s nimiž také navrhuje boty. Kromě streetu se věnuje také rapu. Je zakládajícím členem Odd Future, kde s ním působí ještě Tyler, The Creator a Earl Sweatshirt.

 

Olan Prenatt pochází z Venice Beach v Kalifornii a závodně jezdí už od mala. Jeho jméno je spjato se značkami Rogue Status a Illegal Civilization a díky svému výraznému vzhledu se prosadil taky jako model. Olan dominuje hlavně ve streetu, kde máloco unikne jeho perfektním grindům. Devadesátky jsou jeho první film.

 

Devadesátky jsou v podstatě o mláděti, který se snaží vybojovat si místo ve smečce. A taky jsem chtěl natočit film o skejtování, který to téma jenom lacině nevyužívá pro cool záběry“, říká o filmu sám Jonah Hill.

 

 

Aby se co nejvíc přiblížil dobové atmosféře, natočil Devadesátky na Super 16 mm a na své si přijdou i fanoušci devadesátkových skejtových videí. Jedna z postav (hraje ji skater Ryder McLaughlin) má totiž neustále kameru v ruce. Tvůrci objednali hory VHS kamer z roku 1995, takže se můžete těšit na typicky ostré VHS záběry a dojde i na rybí oko.

 

Tady se můžete podívat, jak se „herci“ z Devadesátek poprali s triky od fanoušků.

 

Film bude doprovázen také silným soundtrackem se jmény jako Wu-Tang Clan, Mobb Deep, MOP, nebo Nas, ale o tom vám napíšeme zase příště.

 

 

A protože má Česká republika ke skateboardingu velice blízko proběhne den po premiéře také veřejná premiéra filmu přímo na Stalinu, event. zde: https://www.facebook.com/events/626610341154442/

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *