Hip Hop Magazín

Hudba

Horror Showcase 1. díl – Necro

29.1.2018

Horror Showcase 1. díl – Necro

Chtěli bychom Vám představit novou rubriku, která nese název „Horror Showcase“ !!! Tato rubrika má za úkol Vám přiblížit odvrácenou stranu rapu a jeho nejbrutálnější představitelé! Můžete se těšit na představitelé Horrorcore rapu, Death rapu, Hardcore rapu a mnoho dalších tvrdých subžánrů. Ve stručnosti: Horrorcore rap je hudební styl, který kombinuje rap, metal, případně rock. V textech interpreti jmenují současné problémy pomocí černého, morbidního humoru, ironie, ale i sprostých slov a tvrdého rapu. V písních se rapuje např. o vraždách, etnicko-politických záležitostech, drogách, sexu, satanismu, kanibalismu.

V prvním díle bychom chtěli představit tzv. „krále Death rapu“ a zakladatele Psycho+Logical-Records. Ano máte pravdu, je to Necro!

 

Necro, vlastním jménem Ron Braunstein je americký raper narozen 7. června 1976 v Brooklynu v New Yorku. Začal svou hudební kariéru ve věku 11 let a hrál v death metalové kapele Injustice. Prodělal přechod od heavy metalu k hiphopu. V roce 1988 začal rapovat, poté co byl ovlivněn starším bratrem, rapperem Ill Billem. Necro získal svůj pseudonym ze skladby „Necrophiliac“ od trash metalové skupiny Slayer. Předtím se nazýval „Mad Mooney“, který byl postavou knihy Cliveho Barkera. V roce 1990 natočil své první demo. V roce 1993 začal Necro rapovat na plný úvazek a natočil demo s názvem „Do The Charles Manson“. Necro uvádí, že největší vliv na něj měl raper Kool G Rap, co se týče rýmů a obsahu. Dále pak LL Cool J, Big Daddy Kane, KRS-One, Rakim a Geto Boys. Necro je také ovlivněn heavy metalovými a death metalovými texty, stejně tak jako gangsterskými a hororovými filmy, muzikály a populární kulturou. Necro označuje svou hudbu jako „Death Rap“ a popisuje svůj styl, jako ultra násilnický hiphop odlišující se od ostatních žánrů vytvořených médii. Jeho hudba spojuje death metalové beaty s rapem o násilí, smrti, okultismu, sexu a drogách. 

Necro je hudebník, který začal se hrou na hudební nástroje v 10 letech. V roce 1989 začal produkovat hip hop beaty. V roce 1991 si zakoupil klávesy Ensoniq EPS, na které tvořil své beaty. V následujících letech produkoval beaty pro umělce jako Non Phixion, Cage, Krist a Missing Linx, kteří všichni vydali nezávislé singly. První nahrávka, kterou natočil byla „No Tomorrow“ od Non Phixion v roce 1996, která vyšla na Searchlight Music/FatBeats Distribution. 

Necro hraje živě od 11 let. V roce 2007 hrál na Download festivalu v Doningtonu. Některé skupiny, kterým předskakoval byli např. Run DMC, Beatnuts, Sepultura, Kool Keith, Insane Clown Posse, Napalm Death & Biohazard. Vyprodal i několik středně velkých klubů v NYC, jako např. Brownie’s, Wetlands, Knitting Factory & SOB’s. V létě 2009 vystoupil Necro na Rock The Bells v Torontu, New Yorku, Chicagu, Bostonu, Los Angeles, Washingtonu a San Franciscu. Dne 1. ledna 2017 byl Necro pozván k účasti na Juggalo March On Washington. 

V roce 2017 měl podniknout evropské turné s názvem „The Notorious Goriest“, jehož zastávka měla být i v České republice, bohužel, turné bylo přesunuto na tenhle rok.

V současnosti má na kontě kolem 9 alb: 2000-I Need Drugs, 2001-Gory days, 2004-The Pre-Fix For Death, 2005-The Sexorcist, 2007-Death Rap, 2010-D!E, 2012-Murder Murder Kill Kill EP, 2018-The Notorious Goriest, včetně společného projektu s raperem Kool G Rap, který nese název“Once upon a crime“ by The Godfathers, který vyšel v roce 2013.

Mezi jeho nejznámější skladby  patří: „I Need Drugs“ (I Need Drugs),

„Gory Days“ (Gory Days) ,

„Death Rap“ (The Pre-Fix For Death),

„Who’s Ya Daddy?“ (The Sexorcist),

„Creepy Crawl“ (Death Rap),

„D!E“ (Die),

„Toxsik Waltz“ (Murder Murder Kill Kill EP),

„Raw Talent“ (Murder Murder Kill Kill EP)

a mnoho dalších… Jeho nejnovější skladba a videoklip se jmenuje „Gluteus Maximus“ což je latinský název pro velký sval hýžďový.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *