Hip Hop Magazín

Hudba

Jayk3M a X-Ray dali po letech dohromady společné EP s názvem 9mm

11.1.2021

Jayk3M a X-Ray dali po letech dohromady společné EP s názvem 9mm

První společný song vydali již v roce 2007. Hudebně vyrůstali ve stejných kruzích a v letech 2007-2010 vládli portálu Bandzone.cz v oblasti hip-hop. Zatímco Jayk3M se proslavil hitem ,,Malá prodavačka zápalek”, kde má přes 4 milióny zhlédnutí, a i během posledních let byl hudebně poměrně aktivní, o jeho kolegovi X-Rayovi v podstatě skoro nebylo slyšet. 

Na konci roku 2020 se Jayk3M spolu s X-Rayem znovu vracejí na svoje posty a jako dárek k vánocům vydali společné EP, které nese název 9mm (9 milimetrů). Na albu najdete dohromady 9 skladeb (jak už napovídá název) a playlist obsahuje sociální témata, vztahová témata, ohlédnutí v čase a příběhovky. 

Celková stopáž tvoří 31 minut čistého času. Autoři využili svých dlouholetých zkušeností a opírají se o propracované texty, svižné flows, originální rýmy, a vzájemně se perfektně doplňují. 

Na albu najdete dvě hostovačky, v obou dvou případech se jedná o zpívané refrény. Na pilotní skladbě zazpíval zpěvák LuckySings, který je původem z Nigérie a mimo jiné se také zúčastnil soutěže ČeskoSlovensko Má Talent. Ve skladbě číslo 3 potom najdeme rovnou dva hosty na refrénech, působící pod pseudonymy Fabian Leclere a Illy.
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *