Hip Hop Magazín

Hudba Novinky

Kendrick Lamar získal Pulitzerovu cenu jako vůbec první představitel hudebního mainstreamu!

18.4.2018

Kendrick Lamar získal Pulitzerovu cenu jako vůbec první představitel hudebního mainstreamu!

Máme tu unikátní okamžik, za celou éru hip hopu! Kendrick Lamar, jakožto první představitel hudebního mainstreamu vůbec, obdržel Pulitzerovu cenu za své čtvrté studiové album „DAMN“. Album vyšlo v dubnu loňského roku. Hodnotící komise označila jeho album za mistrovskou sbírku písní. Deska prý zachycuje složitost moderního amerického života. Je zajímavé, že ji vyhrál právě on. V minulosti byla tato cena udělována v hudbě pouze jazzovým umělcům nebo skladatelům vážné hudby.

Toto ovšem není jediné ocenění, které s albem „DAMN“ vyhrál. Podařilo se mu s ním vyhrát zlaté gramofony v kategoriích Nejlepší rapové album, Nejlepší rapová píseň, Nejlepší rapový výkon a Nejlepší rapová spolupráce. Kendrick za svou kariéru získal už 12 cen Grammy!

A co to vůbec ta Pulitzerova cena je? Pulitzerova cena je každoročně udělované prestižní americké žurnalistické a umělecké ocenění. Jejím zakladatelem je americký novinář maďarského původu Joseph Pulitzer (1847–1911). Cena je udělována již od roku 1917 a v současné době obsahuje 21 kategorií. Ve dvaceti kategoriích obdrží laureát odměnu 10 000 amerických dolarů. V kategorii veřejné služby obdrží zlatou medaili. Od počátku je tato cena udělována za žurnalistiku a literaturu, přičemž od roku 1943 se tato cena rozšířila i do oblasti hudební tvorby. Cenu uděluje Kolumbijská univerzita v New Yorku.

Celé album si můžete poslechnout níže:

zdroj: seznam.cz, wikipedia.cz


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *