Hip Hop Magazín

Novinky

Konference Nouvelle Prague zve na diskuzi Identita a sebeprezentace v rapu

21.10.2021

Konference Nouvelle Prague zve na diskuzi Identita a sebeprezentace v rapu

Již podeváté proběhne v Praze hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague, nabízející v DOX+ ve dnech 22. – 23. 10 hudebním profesionálům, amatérům i studentům možnost seznámení se současným děním na scéně, oborovými platformami a asociacemi, setkání s osobnostmi scény a množství panelových diskuzí a workshopů. Chybět nemůže ani koncertní přehlídka zajímavých hudebních objevů z České republiky a zahraničí.

Součástí bude také diskuze Identita a sebeprezentace v rapu vedená Jakubem Šímou, tvůrcem série Brrrap na Radiu Wave, který si přizval hudebníka Jamese Colea, zpěvačku Annet X a socioložku a moderátorku Radia Spin Annu Oravcovou.

Rap je plný výrazných osobností, respektive jejich hudebních identit, přezdívek a masek. S tématy a přístupem, které přináší rapové sebevědomí, nesmlouvavost a extravagance je podobný přístup takřka nevyhnutelný. Ostatně kolik znáte rapperek a rapperů, kteří vystupují pod svým občanským jménem? Diskutovat se bude o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Diskuze volně naváže na loňskou debatu Huga Toxxxe, Radima, Jakuba Šímy a Daniela Nádlera Český rap v roce 2020, která je ke zhlédnutí na youtube kanálu akce.

Nouvelle Prague představí také portugalský projekt acordAR oživující hudební historii prostřednictvím rozšířené reality v ulicích jako kulturní/turistický zážitek a zároveň komerční fyzický produkt. První tematický projekt s názvem „O Museu do Hip Hop Tuga“ se soustředí na vývoj hip hopu v Portugalsku skrze umělecké hnutí a podnikatelské snahy a na to, jak hip hop přispěl k pozitivní změně sociokulturní krajiny národů. Více o acordAR.

Dvoudenní akce přinese i další témata. V důsledku pandemických opatření byly poslední dvě letní sezóny bez klasických hudebních festivalů. Jaký bude jejich návrat na scénu? Na co se můžeme těšit? Jaké nástrahy pořadatele čekají? O aktuální situaci budou diskutovat zástupci festivalů Rock for People, Pohoda, Beats 4 Love, Slováckého léta, Masters of Rock, Brutal Assault, Let It Roll i panelisté z řad politických stran.

Autorské právo přiblíží Svaz autorů a interpretů, OSA a Intergram. Finanční podporu, granty i Národní plán obnovy představí Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce, OSA a SoundCzech.

Jak změnilo uspořádání tradičních vztahů mezi vydavatelstvími a dalšími velkými hráči vůči klasickým tvrdě rockovým a metalovým médiím zodpoví diskuze magazínů Fakker, Spark a jejich zahraničních hostů.

Workshopy nabídnou přemýšlení nad sociálními sítěmi pro muzikanty i pořadatele, hudební PR, problematiku kolektivní správy a licencování, DIY management, booking i vydávání alb nezávisle.

Společně s evropskou platformou JUMP – European Music Market Accelerator poskytující profesionálům v oblasti hudby zázemí pro rozvoj obchodních modelů představí Nouvelle Prague řadu inovativních evropských projektů. Prezentován bude i nový multifunkční areál Park 360 nebo Music managers forum Czech Republic.

Účastníci konference se mohou účastnit také krátkých mentorských setkání se zástupci klubů, festivalů, vydavatelství a hudebních médií.

Večerní showcase přinese sety Aiko, Amelie Siba, Deaf Heart, Evelynne, Fall from Everest, česko – ruských Bottled Fish, maďarských Belau a O’Sullivan, slovenských White Place a Blame Your Genes, britských projektů Chartreuse, Girli, The UMA a francouzsko – italských The Halflives.

Celý program a profily panelistů naleznete na nouvelleprague.com. Vstupenky na konferenci i samostatné vstupné na festival v prodeji na Goout.net
FB událost: www.facebook.com/events/203586918356420
nouvelleprague.com


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *