Hip Hop Magazín

Listen to Beat

Hledáš ten pravý beat pro tvé uši? Tak to si zde na správném místě. V naší rubrice “Listen to Beat” najdeš produkce od méně známých jmen až po ostřílené producenty s širokým výběrem svých děl, stačí jen pustit play a vybírat.

Tvoříš-li i ty beaty a své jméno si zde nenašel, neváhej a ozvi se na e-mail: michal.meciak@stagemedia.cz

J-Bez
Tomáš Slonek známější pod svým pseudonymem J-Bez se věnuje tvorbě hudby zhruba 9 let. Nejraději má samplované beaty, ale také si občas rád střihne i nějaký synťáky. Má rád soul, funk ale nejvíce pořádně špinavej sound. Mezi jeho oblíbené producenty patří DJ Fatte, Inphy, Kenny Rough a Dj Wich.

 

 

 

Rawas
Je ostravský producent, který se hudbě věnuje 10 let. Začínal na základní škole v dobách domácích studií a vajíčkových akustik. Během své tvorby doposud nezměnil software, kterým je momentálně FL Studio 12. Pro většinu beatu je pro něj základem počáteční sampel, který ve finále člověk ani nezaznamená.

 

 

 

Flegmatik
Mladý a talentovaný Flegmatik sazí mezi rappery své beaty ze svého rodného hooodu Zlína. Příležitostně funguje i jako DJ. Hudbě se věnuje cca 8 let, avšak své první beaty zkoušel už při studiu na základní škole skrz Hip Hop Ejay. Později poznal Fruity Loops, u kterého víceméně zůstal do dnes.

 

 

 

Taifun
Šikovné brněnské ruce, které pustili mezi živé svůj první beat na přelomu let 2003/2004. Od té doby nabral spoustu zkušeností a skills, čemu nasvědčují i spolupráce se jmény jako Kali, Suvereno, Gamba, El Nino a spoustu dalších. Stejně jako v předchozích případech sazí i Taifun na software Fruity Loops.

 

 

 

DJ Nexxx
Je producent ze Šumavy. Působí jako párty Dj a jeho hlavní náplní je produkce a chod WestpointMusic. Naplno se taktéž věnuje svým hudebním projektům ve studiu FraktalRecords, kde tvoří music v Ableton live, Maschine a Komplete Control. Zbožňuje a hraje styly jako je Breakbeat, House, Hiphop a Experimental. 

 

 

 

Neri
Je beatmaker z Moravské Třebové, který se hudbě věnuje zhruba od roku 2004. Při své tvorbě vyzkoušel spoustu softwarů, od HipHop Ejay skrz Fruity Loops, Reason až po Cubase u kterého zůstal do dnes. Miluje samplované beaty. Mezi jeho oblíbence patří Pete Rock, Jay Dilla, 9th Wonder či Apollo Brown.

 

 

 

Kynetik
Producent, který se věnuje hudbě již od roku 2003. Mezi jeho první výraznější projekt patří debutový mixtape „Kynetik anthems remixes“ , který vyšel v roce 2007. Od té doby se objevil na řadě projektů. Mezi nejzvučnější jména se kterýma spolupracoval patří ikony jako Separ, Vladis, Moja Reč či Kaidžas.

 

 

 

Plampi Beatz
Jakub Plamper a.k.a. Plampi je Kadaňský producent, který se tvorbě hudby věnuje zhruba od roku 2008. Z jeho tvorby většinou učítiš styly jako BoomBap, BoomTrap, Trap či Old School. Za své dosavadní působení stihl spolupracovat s interprety jako je Fosco Alma a Protiva z Blakkwood Records, Meth, Iron Kap atd.

 

 

 

Minor Productions
Michal Lászlo známější pod pseudonymem Minor se věnuje hudbě zhruba 7 let. Již od svých začátků je věrný FL Studiu. Nemá vyhraněný styl pro beaty, rád si občas zasampluje ale přednost dává vlastním věcem. Mezi jeho favority patří Timbaland, Scott Storch, DJ Wich a mnoho jiných.

 

 

 

Hankey Beats
Je mladý producent pocházející z Plzně, který se tvorbě beatu věnuje od roku 2013. Jako u většiny předchozích případů i Hankey tvoří skrz FL Studio. Před měsícem vydal pod labelem Black Moth své EP Limits. Svou tvorbu začal zveřejňovat teprve nedávno avšak v momentálně nastaveném tempu hodlá pokračovat dále.

 

 

 

Đanny Beatz
Slovenská mladá krev, která tvoří hudbu teprve krátce avšak kvalitně. Snaží se dělat svůj zvuk a nekopírovat ostatní. Chlubit se může spoluprací s méně známými jmény jako Nodzo, Aryanne, Szoty Bang či Wodwin. Z větších ryb si jeho beat ochočil Delik. V budoucnu čekej spolupráce s Aless a Viktorem Sheenem.

 

 

 

Choppin Beats
Vlastním jménem Denis, je 24-letý slovenský producent, který se hudbě věnuje zhruba 7-8 let. Slyšet jste ho mohli na 7x platinovém albu Krstný Otec, ikony slovenské scény Rytmuse. Své hity tvoří v softwaru Reason 9.5. Mezi jeho favority patří DJ Premier, DR. Dre, Pete Rock, Mike Will Made-It a další.

 

 

 

Kovis Beats
Mladík z České Třebové, který se do beatmakingu poprvé zakousl v roce 2009, naplno však začal tvořit až od roku 2012. Hudbu tvoří dle nálady, není zaujatý na jeden styl. Za sebou má spolupráce s Arogantem či Gambou. Na rok 2019 připravuje producentské EP, o kterém zatím nechce mluvit.

 

 

 

DJ Saklovsky
Rodák z Rychnova nad Kněžnou, který začal plavat v hudbě zhruba před 12 lety. První beaty tvořil už v 16 letech na střední škole. Co se týče produkcí, ochočili si jeho beaty jména jako Kartel, Rook, Jay Diesel a spoustu dalších. Po truescholových časech se v tvorbě zaměřuje spíše směrem dopředu do trapu.

 

 

 

BENCOObeats
Andrej Benčič působící pod pseudonymem Bencoo se tvorbě beatů věnuje něco málo pres 7 let. Začinál v programu Akai iMPC, od kterého přesel nečekaně k FL Studiu. Tvoří jak hrané, tak samplované beaty různých stýlů hiphopu. Mezi jeho oblíbence patří DJ Wich, DJ Fatte, Grizzly a další.

 

 

 

Alah Beats
Vlastním jménem Filip Munka z Nových Zámků se hudbě věnuje cca 5 let. Začínal přévážně samplováním, dnes je však schopný si zahrát i něco sám. Nebojí se experimentovat a nevyhýbá se ani novému zvuku, na klasiku však nedá dopustit. Své beaty tvoří převážně skrz software FL Studio.

 

 

 

Roman FX Beatz
28-letý slovenský hudební producent, který se tvorbě beatu věnuje již od svých 14 let. První software, který se mu dostal pod ruce byl Reason 2, který později vyměnil za FL Studio. Mezi jeho oblíbené podžánry patří westcoast, trap, g-funk a všechno ostatní co má koule. Mimo produkci se věnuje i rapu ale ten musí ještě dozrát.

 

 

 

Keygee Beats
Roman Pačan a.k.a. Keygee Beats z Broumova tvoří hudbu cca 8 let. Většinu věcí dělá svých, občas si však rád i zasampluje. Momentálně působí pod producentským uskupením Virtual Legacy, kde najdeš jména Jay Cea, Rowhend, Deasus, Tyler White, Dapho a Terence Trill.