Hip Hop Magazín

Listen to Beat

Hledáš ten pravý beat pro tvé uši? Tak to si zde na správném místě. V naší rubrice „Listen to Beat“ najdeš produkce od méně známých jmen až po ostřílené producenty s širokým výběrem svých děl, stačí jen pustit play a vybírat.Tvoříš-li i ty beaty a své jméno si zde nenašel, neváhej a ozvi se na e-mail: michal.meciak@stagemedia.cz

J-Bez
Tomáš Slonek známější pod svým pseudonymem J-Bez se věnuje tvorbě hudby zhruba 9 let. Nejraději má samplované beaty, ale také si občas rád střihne i nějaký synťáky. Má rád soul, funk ale nejvíce pořádně špinavej sound. Mezi jeho oblíbené producenty patří DJ Fatte, Inphy, Kenny Rough a Dj Wich.

 

 

 

Martin Rawas
Je ostravský producent, který se hudbě věnuje 10 let. Začínal na základní škole v dobách domácích studií a vajíčkových akustik. Během své tvorby doposud nezměnil software, kterým je momentálně FL Studio 12. Pro většinu beatu je pro něj základem počáteční sampel, který ve finále člověk ani nezaznamená.

 

 

 

Flegmatik
Mladý a talentovaný Flegmatik sazí mezi rappery své beaty ze svého rodného hooodu Zlína. Příležitostně funguje i jako DJ. Hudbě se věnuje cca 8 let, avšak své první beaty zkoušel už při studiu na základní škole skrz Hip Hop Ejay. Později poznal Fruity Loops, u kterého víceméně zůstal do dnes.

 

 

 

Taifun
Šikovné brněnské ruce, které pustili mezi živé svůj první beat na přelomu let 2003/2004. Od té doby nabral spoustu zkušeností a skills, čemu nasvědčují i spolupráce se jmény jako Kali, Suvereno, Gamba, El Nino a spoustu dalších. Stejně jako v předchozích případech sazí i Taifun na software Fruity Loops.

 

 

 

DJ Nexxx
Je producent ze Šumavy. Působí jako párty Dj a jeho hlavní náplní je produkce a chod WestpointMusic. Naplno se taktéž věnuje svým hudebním projektům ve studiu FraktalRecords, kde tvoří music v Ableton live, Maschine a Komplete Control. Zbožňuje a hraje styly jako je Breakbeat, House, Hiphop a Experimental. 

 

 

 

Neri
Je beatmaker z Moravské Třebové, který se hudbě věnuje zhruba od roku 2004. Při své tvorbě vyzkoušel spoustu softwarů, od HipHop Ejay skrz Fruity Loops, Reason až po Cubase u kterého zůstal do dnes. Miluje samplované beaty. Mezi jeho oblíbence patří Pete Rock, Jay Dilla, 9th Wonder či Apollo Brown.

 

 

 

Kynetik
Producent, který se věnuje hudbě již od roku 2003. Mezi jeho první výraznější projekt patří debutový mixtape „Kynetik anthems remixes“ , který vyšel v roce 2007. Od té doby se objevil na řadě projektů. Mezi nejzvučnější jména se kterýma spolupracoval patří ikony jako Separ, Vladis, Moja Reč či Kaidžas.

 

 

 

Plampi Beatz
Jakub Plamper a.k.a. Plampi je Kadaňský producent, který se tvorbě hudby věnuje zhruba od roku 2008. Z jeho tvorby většinou učítiš styly jako BoomBap, BoomTrap, Trap či Old School. Za své dosavadní působení stihl spolupracovat s interprety jako je Fosco Alma a Protiva z Blakkwood Records, Meth, Iron Kap atd.

 

 

 

Minor Productions
Michal Lászlo známější pod pseudonymem Minor se věnuje hudbě zhruba 7 let. Již od svých začátků je věrný FL Studiu. Nemá vyhraněný styl pro beaty, rád si občas zasampluje ale přednost dává vlastním věcem. Mezi jeho favority patří Timbaland, Scott Storch, DJ Wich a mnoho jiných.

 

 

 

Hankey Beats
Je mladý producent pocházející z Plzně, který se tvorbě beatu věnuje od roku 2013. Jako u většiny předchozích případů i Hankey tvoří skrz FL Studio. Před měsícem vydal pod labelem Black Moth své EP Limits. Svou tvorbu začal zveřejňovat teprve nedávno avšak v momentálně nastaveném tempu hodlá pokračovat dále.

 

 

 

Đanny Beatz
Slovenská mladá krev, která tvoří hudbu teprve krátce avšak kvalitně. Snaží se dělat svůj zvuk a nekopírovat ostatní. Chlubit se může spoluprací s méně známými jmény jako Nodzo, Aryanne, Szoty Bang či Wodwin. Z větších ryb si jeho beat ochočil Delik. V budoucnu čekej spolupráce s Aless a Viktorem Sheenem.

 

 

 

Choppin Beats
Vlastním jménem Denis, je 24-letý slovenský producent, který se hudbě věnuje zhruba 7-8 let. Slyšet jste ho mohli na 7x platinovém albu Krstný Otec, ikony slovenské scény Rytmuse. Své hity tvoří v softwaru Reason 9.5. Mezi jeho favority patří DJ Premier, DR. Dre, Pete Rock, Mike Will Made-It a další.

 

 

 

Kovis Beats
Mladík z České Třebové, který se do beatmakingu poprvé zakousl v roce 2009, naplno však začal tvořit až od roku 2012. Hudbu tvoří dle nálady, není zaujatý na jeden styl. Za sebou má spolupráce s Arogantem či Gambou. Na rok 2019 připravuje producentské EP, o kterém zatím nechce mluvit.

 

 

 

DJ Saklovsky
Rodák z Rychnova nad Kněžnou, který začal plavat v hudbě zhruba před 12 lety. První beaty tvořil už v 16 letech na střední škole. Co se týče produkcí, ochočili si jeho beaty jména jako Kartel, Rook, Jay Diesel a spoustu dalších. Po truescholových časech se v tvorbě zaměřuje spíše směrem dopředu do trapu.

 

 

 

BENCOObeats
Andrej Benčič působící pod pseudonymem Bencoo se tvorbě beatů věnuje něco málo pres 7 let. Začinál v programu Akai iMPC, od kterého přesel nečekaně k FL Studiu. Tvoří jak hrané, tak samplované beaty různých stýlů hiphopu. Mezi jeho oblíbence patří DJ Wich, DJ Fatte, Grizzly a další.

 

 

 

Alah Beats
Vlastním jménem Filip Munka z Nových Zámků se hudbě věnuje cca 5 let. Začínal přévážně samplováním, dnes je však schopný si zahrát i něco sám. Nebojí se experimentovat a nevyhýbá se ani novému zvuku, na klasiku však nedá dopustit. Své beaty tvoří převážně skrz software FL Studio.

 

 

 

Roman FX Beatz
28-letý slovenský hudební producent, který se tvorbě beatu věnuje již od svých 14 let. První software, který se mu dostal pod ruce byl Reason 2, který později vyměnil za FL Studio. Mezi jeho oblíbené podžánry patří westcoast, trap, g-funk a všechno ostatní co má koule. Mimo produkci se věnuje i rapu ale ten musí ještě dozrát.

 

 

 

Keygee Beats
Roman Pačan a.k.a. Keygee Beats z Broumova tvoří hudbu cca 8 let. Většinu věcí dělá svých, občas si však rád i zasampluje. Momentálně působí pod producentským uskupením Virtual Legacy, kde najdeš jména Jay Cea, Rowhend, Deasus, Tyler White, Dapho a Terence Trill. 

 

 

 

Daddy Gast
Je ostravský beatmaker, který se začal tvorbě převážně hrané hudby věnovat na přelomu let 2012/2013. Dává přednost vlastnímu zvuku, ale taky nepohrdne dobrým samplem. Mezi jeho oblíbence patří Dj Wich a Dj Khaled. Tvoří převážně trap ale někdy si rád střihne i klasiku.

 

 

 

Stroke Beats
24-letý méně známy Jenda Vilímek nebo-li Stroke beats začal s hudbou jako bubeník již ve svých 12 letech. S tvorbou převážně trapových beatu však začal teprve před třemi roky, kdy se jeho dva kamarádi snažili rapovat, což mu dalo impuls jim složit beat. Nakoupil klávesy, mpc, FL Studio a dal se do sbírání skills.

 

 

 

Wave Beats
Vašek Šindler (Wave Beats) začal dělat hudbu v roce 2013, kdy si řekl, že chce tvořit a zabývat se něčím, co ho baví a naplňuje. Prevážně ho baví stará klasika. Nezastává novodobý trap, avšak i k němu si občas odskočí. Své produkce tvoří skrz Reason 5. Mezi jeho vzory v hudbě patří DJ Wich, DJ Fatte, Leryk či Infinit.

 

 

 

RodeX
Pražský producent, který svou kariéru nastartoval v Berouně zhruba před 10 lety. Zaměřen je především na elektronickou hudbu, jako je Dubstep, Trap, EDM avšak nepohrdne ani rapovou klasikou. V průběhu tvorby beatu se vetšinou věnuje samplům a synťákum. Mezi jeho oblíbené producenty patří SkrilleX, Bear Grillz či Getter.

 

 

 

Jekyll
Pražský beatmaker, dj a maschine performer, který se hudbě věnuje od roku 2008. Na svém kontě má nespočet remixů a singlů a to i s umělci napříč všemi hudebními žánry. V roce 2013 se stal vítězem CZ/SK beat battlu na festivalu Hip Hop Kemp. V roce 2017 se stal finalistou v mezinárodním beat battlu v Německém Stuttgartu.

 

 

 

Skipy
Vlastním jménem Vladimír Trůka, je beatmaker z Holýšova, který miluje všechny žánry hudby. K tvorbě beatů se dostal poprvé, když mu kamarád ukázal FL Studio. Od té doby uběhlo zhruba 6 let a hudba se stala jeho největším koníčkem. Spolupracoval například se skupinou Hipnotic a členem skupiny LaFrem.

 

 

 

Definit Beats
Dvacetiletý mladík ze Slovenska, který se tvorbě hudby věnuje zhruba 5 let. Čistě hip-hopovým beatům cca 2 roky. Co se týče stylu, dává přednost trapu ale nepohrdne ani starou klasikou. Jako většina zde uvedeným používá i Definit pro svou tvorbu FL Studio. „Trap je ako hračkárstvo, vojdete dnu a už nechcete odísť.“

 

 

 

Andree
Trnavský rodák vlastním jménem Andrej Capak a.k.a. Andree přičichl k hudbě zhruba 4 roky zpět, kdy začal tvořit své první beaty. Už od začátku patří mezi jeho nejoblíbenější software FL Studio, které by za nic neměnil. Mezi jeho vzory a oblíbence patří například trojice DJ Fatte, Special Beatz či DJ Wich.

 

 

 

ReeCone
Vlastimil Čábal prezentující se jako ReeCone pochází z Karlových Varů a hudbě se věnuje cca tři roky. Je milovníkem všech hudebních žánrů avšak přednost dává trapu. Spousta známých mu říkalo, že pokud nehraje na hudební nástroj, nemá šanci něco složit, časem se ukázalo, že jeho hudebním nástrojem se stal Fruity Loop.

 

 

 

Miku Beats
Mladý producent z Jihomoravského Kraje vlastním jménem Michal Kuchtíček se hudbě věnuje teprve krátce. Přednost dává vlastním věcem avšak občas si rád i zasampluje. Působí v producentském uskupení Virtual Legacy. Co se týče stylu nejraději tvoří trap. Mezi jeho oblíbence patří jména z Internet Money.

 

 

 

Infinit
Tatranská krev koketující s hudbou denně již 8 let. Za celou tu dobu stihl spolupráce s špičkou scény jako je Ego, Separ, Kali, Momo, Dame, Tina a mnoho daších. Na kontě má také album Votrelec, na kterém spolupracoval s Plexem. Mezi jeho vzory z domácí scény patří DJ Wich a Maiky Beatz, ze zahraničí pak Mike Will Made It.

 

 

 

Niss Beatz
Danny De Brasco a.k.a. Niss Beatz je pětadvacetiletý chalan ze Slovenska, který už pár let žije v Holandsku. Hudbě se věnuje zhruba od roku 2007, kdy mu jeho rodiče přispěli na první MIDI Keyboard. Aktuálně používá k tvorbě beatu MacBook Pro a malý MIDI Keyboard, jelikož je často na cestách.

 

 

 

Tomass
Velmi mladý avšak šikovný chalan z Košic, který začal tvořit své první beaty před třemi lety. Zaměřuje se především na trapový sound. Hudbu tvoří klasicky v FL Studiu. Co se týče spolupráci, má na svém kontě kolabo s Abem či Lil Ianom. Mezi jeho oblíbené producenty patří Murda Beatz, Ronny J a Bighead.

 

 

 

Desølate
17-letý producent z malého městečka Fiľakova, který tvoří hudbu od roku 2015. Přednost dává vlastnímu zvuku. Mimo produkování hudby se věnuje také DJ-ingu. Co se týče stylu hudby jeho láska je trap. Své beaty se mu podařilo za své působení dostat i za oceán k interpretům jako Cozyboy či Logan Cannon.

 

 

 

Valis Beats
Rodák z Bruntálu žijící v Opavě, který v hudbě plave zhruba 3 roky. Tvoří především trap, výjimečně však občas sfoukne i boombap. Na kontě má spolupráce s jmény jako Psycho Rhyme, Young Koukr či méně známy Blekis. Do budoucna se objeví i po boku PTK. Mimo produkování hudby si občas na akcích zahraje i jako DJ.

 

 

 

Spectral Beats
Šestadvacetiletý producent z Uherského Brodu, který funguje skrz FL studio něco málo kolem 3 let. Zpočátku dělal hudbu čistě pro sebe k poslechu do auta, teprve nedávno začal své beaty zveřejňovat pro širší veřejnost. Převážně tvoří trap a boombap ale rád si odskočí dá se říct do jakéhokoliv stylu.

 

 

 

Yelen Beats / GMSS Production
Mladík, který začal koketovat s hudbou zhruba před rokem. Snaží se dělat vlastní sound, bassy ohulené na maximum a chytlavé melodie. Společně s bratrem, který sice netvoří beaty ale je vždy nápomocný tvoří uskupení GMSS Production. Koncem roku 2018 by měl vyjít producentský mixtape, kterým ti svou tvorbu představí více.

 

 

 

Fuggi Rukuss
Vlastním jménem Andrej Dicko začal s hudbou zhruba v roce 2009. Tvoří převážně OldSchool a Trapové beaty. Působil v uskupení Dohrommady, Outiess crew, Gramstreet či v americké kapele Natural Habitz. V současné době pracuje na svém produkčním a nahrávacím studiu.

 

 

 

Tyler White
Producent z Výškova, který se kolem hudby aktivně pochybuje zhruba 4 roky. Nerad se škatulkuje k nějakému stylu, má rád všechny žánry. Už od malička chtěl dělat hudbu jako celek. Mimo tvorbu beatu se začal za posledních pár let věnovat i zpěvu a rapu. „Je důležité si dělat radost a plnit sny 24/7.“

 

 

 

Formi Beats
Jarda Formánek a.k.a. Formi Beats je producent a zároveň i DJ z Kralup nad Vltavou, který působí ve skupině „Poor Galaxy“ . Mimo tvorbu beatu se taky věnuje i grafice či tvorbě a editace videí. Své beaty tvoří klasicky v FL Studiu, se kterým je kamarád zhruba 3 až 4 roky.

 

 

 

Arny
Jakub Patkaň je producent z Prahy věnující se hudbě cca 6 let. Je to beatmaker skupiny BMA a také majitel studia MADARA RECORDS. Za svou krátkou kariéru stihl vyhrát ocenění za nejlepší hudbu v soutěži FILM 48 v roce 2016 a ve svých 21 letech vyhrál Beatbattle v Praze.

 

 

 

Deasus
Mladý producent žijící v blízkosti Karlštejna, který se hudbou zabývá takřka od malička. Už ve svém útlém věku hrál cca 6 let na klavír. Co se týče tvorbě beatu, zde plave zhruba 3 roky. Patří do producentského uskupení „Virtual Legacy Records“ , které má do budoucna velké ambice a plány.

 

 

 

Leeder Beats
Mladý producent s ambicemi učit se neustále novým věcem. Člen skupiny 70 BARZ. Mezi jeho oblíbené producenty patří CashMoneyAp, Retnik Beats či Ronny J. Dokáže si pohrát a navařit k poslechu jakýkoliv typ beatu. Začínal na typech Lil Pump, XXXTENTACION a Smokepurpp.

 

 

 

LNG BEATZ
Filip Dlouhý vystupující pod pseudonymem LNG BEATZ se produkci věnuje zhruba od roku 2014. Pracuje skrz software Fruity Loops, tvoří převážně samply a trap. Doposud si ho mohl slyšet ve spolupráci s Donym a Daveem na skladbách Otázky a Mona Lisa. Dále taky popřípadě s Rivalem X nebo Benzem.