Hip Hop Magazín

Hudba

Mighty Ash a Bugsy Ocampo právě utekli z města z oceli! Že by underground deska roku s vyššími ambicemi?

10.8.2020

Mighty Ash a Bugsy Ocampo právě utekli z města z oceli! Že by underground deska roku s vyššími ambicemi?

ESCAPE FROM THE CITY OF STEEL (Rah Records), je čerstvě vydané album (8.8.2020) australské dvojice Mighty Ash a Bugsy Ocampo. Ptáte se, jak je možné, že se dostalo až k nám, na druhou stranu světa? Odpověď je jednoduchá, díky člověku jménem YaKnow?Check!, který je jedním ze dvou hostů na mikrofonu a jediným mezinárodním účastníkem této meziplanetární hiphopové jízdy.

Mighty Ash je jeden z nejaktivnějších podzemních emcees, který má za sebou dlouhou historii koncertování v Sydney a okolí, jehož styl je nenapodobitelný a měnící se s každým trackem. Jak sám Ash říká, je to jako by v něm existovalo několik osobností, kteří se v jednotlivých nahrávkách odlišují a tvoří tak opravdu pestrou atmosféru. Tento nekorunovaný král freestylové scény, veliký fanoušek animovaných filmů, komiksů a pop-kultury celkově, se konečně dostal k nahrání plnohodnotného alba, kde to vše náležitě zůročil.

O hudební stránku celého projektu se postaral mladý talentovaný producent Bugsy Ocampo, který má na kontě hned několik spoluprací s parťákama z Rah Records. Produkování celého alba je ovšem pořádné sousto ale i s tím si poradil opravdu precizně. Zvukově i stylově pestré, přitom pořád striktní a inovativní zároveň. Adept na undergroundové album roku s ambicemi mnohem výš. Každý z jeho beatů je poctivý a jde z něj cítit láska pro Hip Hop.

Co se hostů týče, těch se zde objeví pouze pár. Na mikrofonu se předvede další těžká váha freestylu ze Sydney a dlouhodobě aktivní Izzy, který svým nasazením a energičností Ashe perfektně doplňuje jak na pódiu, tak i v tracku Just Begun. Druhý ze dvou hostů je nejčerstvější člen Backdrop Records, český YaKnow?Check!, který ve skladbě Alchemists potvrzuje jeho lásku pro Hip Hop, filmy, komiksy a především život kdekoliv ve světě. Tento aktivní MC/vinyl DJ momentálně působí v Sydney a účast na tomto albu není jeho první mezinárodní spoluprací. Před pár lety totiž spoluvydal 7“vinyl Raw Forever/Rap Forever, na kterém se předvedli hned 3 země – Austrálie, Česko, Anglie.

Aby posluchač nezapomněl na to, že tohle je hiphopové album se vším všudy, tak do dvou tracků byli přizvaní DJs FuWowoy a BigBoi, kteří vše dokořenili, jak se patří. Celkovou atmosféru tohoto mezinárodního intergalaktického hiphopového výletu jen dokresluje obal a s ním spojené práce od grafického designéra Totsukii.

Album Escape From The City Of Steel je nečekaným zjevením na hiphopové scéně a pro československé fanoušky, důvod zabrousit do australských vod a trochu je prozkoumat. Album je k poslechu na všech streamovacích platformách, volně ke stažení na mightyash.com a pro ty co by měli chuť podpořit na Bandcampu.
https://mightyash.bandcamp.com/album/escape-from-the-city-of-steel

Australsko-Českých spoluprací je už teď naplánováno více a které z nich se objeví a kdy se dozvíte sledováním kanálu Backdrop Records, YaKnow?Check! a třeba znovu Hip Hop Stage.
    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *