Hip Hop Magazín

Hudba

Netflix zveřenil skvělý dokument o životě The Notorious B.I.G. – Biggie: I Got a Story to Tell

17.3.2021

Netflix zveřenil skvělý dokument o životě The Notorious B.I.G. – Biggie: I Got a Story to Tell

První březnový den patřil na Netflixu premiéře dokumentu o životě jednoho z nejlepších rapperů všech dob Christophera Wallace, kterého známe především jako Biggieho Smallse, nebo The Notorious B.I.G. Já jako velký fanda Biggieho jsem si samozřejmě nemohl dokumentární film s názvem Biggie: I Got a Story to Tell nechat ujít a jen co mi moji dva hyperaktivní synové dali chvíli klidu, věnoval jsem 97 minut svého života této novince. Dokument začíná i končí pohřbem tohoto velikána a převážnou část tvoří archivní videozáznamy, z nichž jsem mnoho záběrů ještě nikdy neviděl, přitom si troufnu říci, že jsem už nějaký ten dokument o Biggiem měl možnost zhlédnout.biggie: i got a story to tell

 

Unikátní výpovědi Biggieho nejbližších přátel i rodiny nám dávají příležitost nahlédnout do soukromého života Big Poppa a překvapivě zjišťujeme, že ve skutečnosti byl Christopher velmi introvertní a plachý člověk. Dokument nemá takový drive jako třeba hraný film The Notorious B.I.G. z roku 2009 a chvílemi jsem se trochu ztrácel v časové kontinuitě, přesto má nový snímek autentickou atmosféru a dovolí vám si občas nechat vytvořit nějakou tu husinu na kůži a chvílemi se přistihnete jak nekontrolovaně kývete hlavou do hutného beatu doprovázeného Biggieho jedinečnou flow. Dokument lze doporučit i nerapovému divákovi, pro rapového fanouška je povinností pro fanouška přímo Biggieho to bude klenot.

 

 

Oficiální text distributora:

Americké biografické hudební drama vypráví o vzestupu a pádu legendárního afroamerického rappera Christophera Wallacea, který se proslavil jako „The Notorious B.I.G.” Film sleduje jeho závratnou cestu k úspěchu – od mládí, jež strávil v 70. letech v Brooklynu, až po tragickou smrt v roce 1997.
Malý Christopher získal stipendium na soukromé katolické škole a jeho matka udělala všechno pro to, aby ho uchránila před nástrahami ulice. Bylo to však marné. Už jako teenager začne prodávat drogy, ale jeho život se změní, když přítelkyně Jane otěhotní. Narození dcery ho nasměruje k rozhodnutí vydělávat a být nezávislý – ať už legálně nebo jinou cestou. Jeho rappová nahrávka se náhodou dostane do rukou hiphopového impresária Seana „Puffyho” Combse a ten z něho doslova přes noc vytvoří senzační afroamerický kulturní fenomén. Zároveň s úspěchem však přicházejí nové tlaky a osud má s Christopherem jiné plány… Wallaceho v mládí ztělesnil jeho vlastní syn Christopher Jordan Wallace, v dospělosti ho hraje Jamal Woolard, režie se ujal George Tillman Jr.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *