Hip Hop Magazín

Hudba

The Notorious B.I.G. byl nominován do Rock and Roll Hall of Fame pro rok 2020

15.10.2019

The Notorious B.I.G. byl nominován do Rock and Roll Hall of Fame pro rok 2020

I po své smrti neustále sbírá ocenění… The Nororious B.I.G. se v roce 2020 zřejmě objeví v Rock and Roll Hall of Fame. Aby byly umělci nominováni, musí mít na kontě album vydané kdykoliv během roku 1994. Debutové album Ready to Die otevírá dveře a dává možnost vstoupit.

Pokud Biggie tuto nominaci vyhraje, stane se tak sedmým rapovým zářezem tohoto ocenění hned vedle jmen jako Grandmaster Flash and The Furious Five, Run-DMC. Bestie Boys, Public Enemy, N.W.A či Tupac Shakur. Pojďme tomu trochu pomoct… Už od dnešního dne je totiž možné hlasovat. Do Google vyhledávače stáčí pouze zadat větu „Rock Hall Fan Vote“, která už vás povede k hlasování. 

Společně s Biggiem byla nominována i následující skvadra: Whitney Houston, Dave Matthews Band, Depeche Mode, The Doobie Brothers, Judas Priest, Kraftwerk, MC5, Motörhead, Nine Inch Nails, Pat Benatar, Rufus Featuring Chaka Khan, Soundgarden, T-Rex, Thin Lizzy a Todd Rundgren.

Hlasovat je možné až do ledna následujícího roku. Poslední rapper, který byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame, byl Tupac v roce 2017. Rok před tím to byla crew N.W.A… Snad se to povede i tentokrát. Slavnostní oceňování se následně bude konat v květnu.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *