Hip Hop Magazín

O nás

Jsme kolektiv lidí zainteresovaných v oblasti rapové a hip hopové kultury. Přinášíme vám aktuální zpravodajství ze světa hip hopu s vlastním pohledem a názorem. V případě jakýchkoli dotazů či připomínek nás neváhejte kontaktovat. Jsme přístupní jakékoli diskuzi a případně i spolupráci.

HipHopStage Team

 

Michal ´Peco´ Mečiak

Funkce: šéfredaktor

FB profil: https://www.facebook.com/michal.meciak/

Věk: 28

Město: Steel City !!!

Jak ses dostal k rapu: Fuha, to je hodně dlouhá cesta zpět v čase. První singly, které mě nasměrovali tímto směrem si ale pamatuju, byla to skupina A Czo Yakko? , přesněji tracky “Slezské písně” a “Ztráty a nálezy” , tudíž rok 2002, kdy sem jako soplák bojoval na základní škole. Spolužák přinesl napálený cd´s s těmito hity plus nějaký výběry od Oriona atd. Dodnes sem to cd asi nevrátil.

5 nej CZ/SK interpretů: Strapo, Tono S. , Michajlov, Separ, Sergei Barracuda.

5 nej zahraničních interpretů: Lloyd Banks, Jeezy, Fler, La Coka Nostra, DMX.

Nejlepší koncert života: Těch se najde více. Top byl asi Hip Hop Kemp 09. Co mě však za poslední dobu nadchlo, byly i breakové akce typu Next Generation Jam apod.

Ostatní záliby: Nově focení. Uškrtil bych se za to, že sem se po 7 letech vysral na basket, takže k němu se občas rád do haly vrátím. Celkově mě baví pořád něco tvořit a podporovat talenty. Rozvoj našeho magazínu taky považuju jako zálibu plus mám v plenkách s kolegou i novej Brand.

O čem nejradši píšeš: Nesnáším mumble rap a podobný novodobý rádoby “Lil” rappery, takže se zaměřuju na starší klasiku, boombap a věci tomu blízké. Občas však rád zabrousím i k tanci především break dance.

Co posloucháš mimo rap: Nemám v hudbě žádný mantinely i když ten rap nad většinou vyhraje, tak si rád poslechnu vše, co mě něčím zaujme. Právě teď mě třeba hraje klavírista Ludovico Einaudi takže asi tak.

 

 

Ondřej ´Hrdia´ Hrdina

Funkce: PR manager, redaktor

FB profil: https://www.facebook.com/mark.renton05

Věk: 35

Město: Praha

Jak ses dostal k rapu: Rapu jsem si všiml někdy v první polovině devadesátek, když zapnuli na sídláku kabelovku a z MTV na mě vyskočili Kris Kross. Na plno jsem Hip Hopu propadl v roce 1996, když nastal Chaozz.

5 nej CZ/SK interpretů: Prago Union, Supercrooo, Kontrafakt, Yzomandias, MC Gey.

5 nej zahraničních interpretů: The Notorious B.I.G., Eminem, Lauryn Hill, Mobb Deep, Wu-Tang Clan.

Nejlepší koncert života: Jednoznačně Non Phixion na Hip Hop Kempu v roce 2006 a hymna Black Helicopters.

Ostatní záliby: Filmy, historie, architektura.

O čem nejradši píšeš: Ač jsem v redakci nejstarší, tak mě paradoxně baví hodně i nová vlna a mladí interpreti. Vede u mě spíš tuzemská scéna, ale hodně mě baví i dělat speciály, jako přehled filmů ze světa rapu.

Co posloucháš mimo rap: Dub music, reggae, ska, punk, dnb, jazz.

 

 

Ivan Fidler

Funkce: redaktor

FB profil: https://www.facebook.com/ivan.fidler

Věk: 22

Město: Bohušovice nad Ohří

Jak ses dostal k rapu: Přes kamarády, kteří to poslouchali a já to od nich tak nějak pochytil. Bylo mi zhruba 12 let a vždy jsem se snažil odlišovat od druhých. Rap byl úžasným prostředkem jak ukázat to, že nejdu s hlavní vlnou, které podlehli skoro všichni moji vrstevníci.

5 nej CZ/SK interpretů: Řezník, Haades, Rida Radar, Rytmus, Decky Beats.

5 nej zahraničních interpretů: Cypress Hill, Wu-Tang Clan, Onyx, Flatbush Zombies, Gucci Mane.

Nejlepší koncert života: Flatbush Zombies, Onyx a hlavně Cypress Hill! Tyhle zážitky ve mně budou furt!

Ostatní záliby: DJing. Produkce tvrdé elektronické hudby převážně Hardtek a Frenchcore skrze Fl Studio 12.

O čem nejradši píšeš: Nejraději píšu o nových projektech či singlech interpretů. Rád informuji veřejnost o novinkách současných rapperů, ale i zarytých klasik.

Co posloucháš mimo rap: Jsem takový multižánrový čávo, jelikož studuji hudbu na vysoké škole. Moje srdcovka je ale RAVE! Převážne Hardcore, Frenchcore, Tekno, Acid. Sem tam se i rád uvolním do nějakého toho jamajského Reggae.