Hip Hop Magazín

Hudba

Po 18 letech spravedlnost? Vrahové Jam Master Jaye z Run-D.M.C byli konečně dopadeni

19.8.2020

Po 18 letech spravedlnost? Vrahové Jam Master Jaye z Run-D.M.C byli konečně dopadeni

Když 30. října roku 2002 obletěla svět zpráva, že byl Jam Master Jay z legendární rapové formace Run-D.M.C zavražděn ve svém nahrávacím studiu Jamaica v Queensu, nejednomu rapovému fanouškovi ztuhla krev v žilách a začal se ptát proč? Smrt byla v rapovém světě častější u gangsta rapperů, ale u dvorního DJe poměrně mírumilovného uskupení Run-D.M.C to opravdu nikdo nečekal. Všichni po tom s velkým očekáváním čekali, až policie dopadne vraha, abychom se dozvěděli, kdo a co bylo příčinou této vraždy. Z vraždy byli logicky obvinění dva z tehdy přítomných účastníků nahrávání ve studiu, ale později bylo jejich obvinění staženo. Když ani po několika letech nepřicházely žádné nové skutečnosti, naděje na spravedlnost uhasínala.

  

Nyní jako blesk z čistého nebe přišla ze zámoří zpráva, že spravedlnost snad přeci jen existuje. V pondělí 17. srpna totiž americký prokurátor Seth DuCharme oznámil, že velká porota opět obvinila dva už dříve podezřelé muže z vraždy a to Ronalda Washingtona a Karla Jordana juniora. “Chladnokrevně ho zastřelili, naše kancelář spolu s federálama a NYPD začala tento případ vyšetřovat hned na začátku milénia, velmi brzy po vraždě, pracovali jsme na tom tvrdě až do dnes a nikdy to nevzdali” říká DuCharme, ale žádné konkrétnější informace zatím neprozradil. Jenom zmínil, že nyní již mají nezvratné důkazy.

 

 

Velmi zarážející na nových okolnostech je i skutečnost, že jeden z můžu obviněných z vraždy, Karl Jordan junior, má na svých sociálních sítí velké množství fotek a příspěvků, kde uctívá památku Jam Master Jaye. Tedy, že například ke každým jeho narozeninám sdílí fotku s R.I.P. a podobně. Obvinění byli zatčeni a nyní čekají ve vazbě na první slyšení. O dalším průběhu vás budeme informovat.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *