Hip Hop Magazín

Hudba

První česká Hip Hopová televize zahájila své vysílání

5.2.2019

První česká Hip Hopová televize zahájila své vysílání

Vzhledem k současné popularitě rapu, jak ve světě tak u nás, bylo jen otázkou času, kdy se tohoto nápadu někdo ujme. Logicky to je právě TV Óčko, které spouští svůj nový televizní kanál Óčko Black, který bude zaměřen na Hip Hop a RNB.


Celá tisková zpráva:

Stanice O spustila první český hudební kanál zaměřený na žánr „black music“ s názvem Óčko Black. Programová skladba bude tvořena s důrazem na nejnovější hity a rozmanitost hiphopové, rapové a RnB scény. Prvním krokem bude playlistová televize, poté budou následovat vlastní pořady typu Óčko Chart.

„Nová stanice vzniká jako reakce na aktuální trend, který ukazuje black music jako jednoho z hlavních hybatelů, který ovlivňuje celou hudební tvorbu jak ve světě, tak na české a slovenské scéně,“  představuje myšlenku nového hudebního kanálu jeho dramaturg Petr Klasna.
 
„Skladby z žánrů jako je hip-hop nebo RnB se umísťují na předních příčkách hitparád a oslovují posluchače i na sociálních sítích a streamovacích službách. Divákům tak nabídneme spoustu oblíbené a často žádané žánrové muziky z posledních let, na kterou nezbylo na klasickém Óčku kvůli jeho zaměření tolik prostoru,“ dodává.

Stanice bude ze začátku tvořena playlistovými pořady, diváci se mohou těšit například na: Workin’ – vybrané aktuální hity i osvědčené klasiky, Jumpin’ – víkendový party playlist, Roots – klasickou black music, soul, reggae a funk nebo na RnB Jammin’.

Óčko Black bude stejně jako Óčko Expres dostupná pouze v placeném vysílání. Do své základní nabídky ji v těchto dnech zařazuje společnost UPC, další operátoři budou následovat. Společnosti T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom zařadí do své nabídky hudební TV stanice v HD kvalitě do února 2019. Nový kanál Óčko Black bude do nabídky operátorů zařazen následně v jarních měsících.

Odkaz: https://ocko.tv/spustili-jsem-prvni-stanici-zamerenou-na-hip-hop-a-rnb-sledujte-ocko-black-15c-/clanek.aspx?c=A190204_122513_ocko-clanky_nhoc


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *