Hip Hop Magazín

Hudba

Rapový magnát Sean John Combs aka Puff Daddy dnes slaví životní jubileum 50 let

4.11.2019

Rapový magnát Sean John Combs aka Puff Daddy dnes slaví životní jubileum 50 let

Jedna z nejvýznamnějších osobností celosvětové rapové scény Sean John Combs, kterého známe jako Puff Daddy, nebo P. Diddy dnes slaví životní jubileum 50 let. Diddy se narodil na konci bouřlivých šedesátých let v chudinské newyorské čtvrti Harlem a jeho dětství nebylo opravdu lehké. Krom všudypřítomné bídy přišel také ještě jako malé dítě o otce, kterého zavraždili na Manhattanu. Chybějícího otce si Sean vynahrazoval jinými vzory a tak ještě jako teenager pracoval pro různé drogové dealery. Podle některých historek měl údajně pracovat i pro známého mafiánského bosse Franka Lucase.


 

 

Sean úspěšně dokončil střední školu a dokonce dva roky studoval i Howard University, z té byl však vyloučen kvůli časté absenci. Jeho špatná docházka byla způsobena jeho vlastními managerskými ambicemi, kdy už v universitních letech pracoval pro Uptown Records. Diddyho to vždy táhlo k penězům a úspěchu a tak brzy pochopil, že pokud si věci chce dělat po svém, musí si založit vlastní společnost. Mimo to z jeho výjimečných podnikatelských schopností začalo mít strach i vedení Uptown Records a tak se ho raději zbavilo.

 

 

A tak se stalo že v roce 1993 zakládá slavnou nahrávací společnost Bad Boy Records a hned první release byl trefa do černého. 8. srpna 1994 představuje Diddy světu The Notoriouse B.I.G. a jeho debut Juicy, čímž se Bad Boy Records stává na další 3 roky jedním z nejvyhledávanějších rapových labelů v USA potažmo i na celém světě. Bohužel však vyhrocení nesvárů mezi Bad Boy Records a Death Row Records Suga Knighta končí vraždou 2Paca v roce 1996 a o rok později vraždou Biggieho a s nimi končí i zlatá éra Bad Boy a následný pozvolný úpadek.

 

 

Sean Combs však není pouhým managerem a majitelem labelu, krom profese producenta a herce má na kontě i  bohatou rapovou kariéru. Vydal čtyři studiové desky, přičemž ta první No Way Out z roku 1997 se stala svého času ve státech číslem 1, zejména pak singl I´ll Be Missing You s Faith Evans, nebo Can´t Nobody Hold Me Down s Masem se na dlouhou dobu staly doslova hymnami. Nyní Diddy finišuje pátou studiovou desku, která by měla vyjít ještě v tomto roce pod názvem No Way Out 2.  Sean Combs má 6 dětí a jeho celkově čisté jmění je aktuálně vyčísleno na 19 miliard korun. Přejme vše nejlepší a mnoho dalších úspěšných let.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *