Hip Hop Magazín

Hudba

Rapper Laky Deff spouští prodej svého prvního alba emotivní skladbou „Kreslo“

29.1.2020

Rapper Laky Deff spouští prodej svého prvního alba emotivní skladbou „Kreslo“

Slovenský rapper Laky Deff minulý rok ohlásil album, které právě dnes odstartovalo svůj prodej. A.T.U.N. – ALE TERAZ UŽ NAOZAJ – názvem chce vyjádřit doslova svojí cestu k dlouho očekávanému hudebnímu cílů. Právě proto se Laky Deff rozhodl uvést album jeho nejemotivnější a nejosobnější skladbou „Kreslo“. 


Samotné jméno Laky Deff začala hudební scéna nejvíce vnímat v roku 2017, kdy vyšla jeho skladba „Schopnosti Choré“ na youtube kanálu neznámějšího slovenského producenta a privátního Dje Kaliho Petra Panna. Skladba byla jakési zamyšlení se nad vnitřní vyrovnaností a pohledem na svět v hněvu. Už tehdy se samotný autor skladby ukázal jako umělec, který hudební tvorbou podtrhuje své osobní výpovědi.

„Nechcem sa k nikomu prirovnávať, ani nikdy nebudem, lebo každý umelec je svojim spôsobom inak výnimočný. Ja som chalan z ulice, ktorého práve tam naučil život veľa. Nevedel by som si preto predstaviť písať o niečom, čo som nezažil alebo presnejšie čoho som nebol súčasťou“, vysvětluje pointu svých textů sam Laky Deff.

Pilotní skladba „KRESLO“ se od ostatní výstřelů liší už jen vizuálně, o což se postaral Martin Miko. Producentsky zastřešila videoklip Lesana Kurill a za kameru se postavil Patrik Bora. Ve videoklipu si hlavní postavu, která ztvárnila Lakyho nejbližší osobu zahrál uznávaný slovenský herec Martin Hindy, který spolupracoval s hollywoodskými hvězdy jako Bruce Willis či Pierce Brosman. Na většině produkce alba, ale i na této skladbě se podíleli Hoodini a G-Bod, na zbytku skladeb však najdeme i další zvučné producentské jména jako ADiss, Grizzly či Statixbeatz.

„Skladba a klip je natočený podľa skutočných udalostí, preto ide o môj najosobnejší, najemotívnejší a najväčší projekt, ktorý som doteraz uskutočnil. Už samotný názov hovorí o tom, že slovo kreslo je metaforou ku slovu moci. Čiže aj vizuál a text vypovedá o tom, že človek chce vlastniť pomysliteľné žezlo moci a zasadnúť si na trón ako bohém, ktorý môže mať všetko, čo len chce a ako to chce. Som nesmierne rád, že mám okolo seba momentálnych tých správnych ľudí, vďaka ktorým som si konečne splnil svoj hudobný sen! A preto aj album je vyskladaný z mien, ktoré si vážim a som vďačný, že sú jeho súčasťou“, dodává samotný interpret Laky Deff. O skladbě „Kreslo“ výjde za týden taky samotný dokument, respektivě Behind The Scenes, kde Laky prozradí více o skutečném příběhu, který se v klipu odehrává.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *