Hip Hop Magazín

Hudba

Tekashi 6ix9ine s největší pravděpodobností ukončí rapovou kariéru a možná už je i na svobodě

17.5.2019

Tekashi 6ix9ine s největší pravděpodobností ukončí rapovou kariéru a možná už je i na svobodě

Asi nejsledovanější rapová kauza současnosti je bezpochyby případ mladého newyorského rappera jménem Tekashi 6ix9ine. Ten před několika dny oslavil ve vazební věznici teprve 23. narozeniny, ale jeho budoucnost se pro něj rozhodně nevyvíjí příznivě, ba naopak lze říci, že jeho kariéra skončila dříve než se stačila vůbec pořádně rozjet. Tekashi byl 18. listopadu loňského roku spolu se svým manažerem Shottim a dalšími třemi muži zatčen za držení střelných zbraní, plánování vraždy a ozbrojené loupeže, kterou plánovali se svou odnoží gangu Bloods, jež si říká Nine Trey Gangsters. 1. února tohoto roku byl Tekashi obviněn v devíti bodech obžaloby a 24. ledna 2020 ho čeká závěrečné soudní líčení, ve kterém mu hrozí minimálně 47 let vězení, nebo až doživotí.


 

 

Zvrat v případu však přišel 16.2.2019, když se na veřejnost dostal dokument popisující uzavřenou dohodu mezi kontroverzním rapperem a soudními orgány. Tato dohoda popisuje možnost zkrácení Tekashiho trestu výměnou za svědčení proti ostatním členům jeho gangu v souběžných vyšetřováních. Tento dokument vyvolal na scéně velký poprask a nikdo nemá pro Tekashiho rozhodnutí pochopení. Okamžitě je označen za práskače a dávají od něho ruce pryč i ti kteří ho ještě donedávna podporovali.

 

 

Aktuální situace je taková, že by se měl Tekashi 6ix9ine v nejbližších dnech dostat na svobodu a nelze vyvrátit ani možnost, že už dokonce na svobodě je. Ovšem v programu na ochranu svědků, tudíž je jeho nová identita utajena, stejně jako jeho vizáž a místo pobytu. To proto, aby jednak nemohl ovlivňovat průběh vyšetřování a hlavně proto, aby ho nemohli odstranit členové jeho bývalého gangu Bloods, proti kterým se rozhodl vypovídat výměnou za zkrácení trestu.

 

 

Co je však téměř jisté je skutečnost, že rapová kariéra Tekashiho skončila. Buď totiž nebude vypovídat a přijme  trest, což by i při nejlepších okolnostech znamenalo dostat se na svobodu v roce 2066. Nebo bude vypovídat a tudíž mu v rámci programu pro ochranu svědků nebude umožněno vystupovat na veřejnosti ani vytvářet novou hudbu a zůstane ukryt pod novou identitou. Stejný názor vyslovil například i slovenský rapper Ego v rámci svých instastories (pokud vás zajímá aktuální dění na světové rapové scéně doporučuji sledovat jeho pravidelné instastories vstupy). Stejně tak by se pro 6ix9ine rovnalo sebevraždě, pokud by se po skončení případu vrátil ke své původní identitě duhového rappera, protože pokud bude Tekashi vypovídat proti členům gangu Bloods, pak by si ho dříve nebo později našli a zlikvidovali ho.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *