Hip Hop Magazín

Párty

Už 28. října se v Jižních Čechách koná pátý ročník akce South Rocks

4.10.2017

Už 28. října se v Jižních Čechách koná pátý ročník akce South Rocks

Už po páté se v Jižních Čechách koná hip hopová akce, která rozhodně stojí za zastávku, ať už jste nadšenec do hip hopové kultury, nebo se jen chcete o víkendu dobře bavit. Akci pořádá taneční skupina Somebody Else, která se věnuje tradiční formě „Breakinu“, sbírá zkušenosti po celém světě a následně je předává svým mladším nástupcům.
Co je to tedy South Rocks?

South Rocks je původně „Breakinový“ jam, který se každý ročník opírá o všechny elementy hiphopové kultury. Jádro programu tvoří „battle“ mladších i starších zkušených tanečníků z české i světové taneční scény. Již zmiňovaná taneční crew Somebody Else také spolupracuje s českými „writers“ a každý rok se stává nezbytnou součástí programu legální graffiti jam. V programu také nechybí vzdělávací složka, ať už je to formou přednášky, dokumentu, nebo workshopu vedeným někým z aktuálních hostů.

Hřebem dne je kvalitní „afterparty“, která každý rok nabízí speciální exibiční „battle“ tanečníků, rapové koncerty a takzvaný „open mic“, kde má každý možnost projevit se ve „freestyle rapovém jamu“. Na party je vždy zaručená kvalitní muzika. DJs hrají většinou tradičně z vinylů a díky jejich velkému přehledu v hudbě se vám na akci dostane do uší spousta žánrů a chytlavých skladeb. Od old school funku, boom bapu až k new schoolu. O pozdvižení dobré atmosféry se stará barman Míra, který je vyhlášený svým kvalitním barem a nabídkou za opravdu přátelské ceny. Každý rok se akce protáhne do brzkých ranních hodin a tak je na místě možnost přespání se snídaní. Tato možnost začíná být proslulá a počet přespávajících se každý rok zvedá.

Na South Rocks jam jsou každý rok zvání zahraniční DJs, porota a hosti s letitými zkušenostmi a velkým jménem na světové scéně. Minulý rok byly pozváni například zakladatelé New Yorského hnutí Break Fresh NYC, kteří se u nás rozhodli uspořádat „workshop“ a „battle“ s tou nejčistší esencí, kterou New York nabízí a díky které vlastně celá kultura vznikla. Mohli jste být také svědky premiéry dokumentu Rule, který poskytoval unikátní záběry „Breakin‘ lifestylu“ z New Yorských ulic a života místních tanečníků. Tento čtvrtý ročník byl prozatím největším zážitkem a díky zpětným ohlasům nakopl pořadatelé pokračovat.

Letos se na akci chystá světově známý a respektovaný tanečník a zároveň i DJ Torb the Roach, který právem reprezentuje město Oslo a celou norskou hip hopovou scénu. Dále je přizván finský tanečník a oddaný DJ Vesu the Vice. Posledním zahraničním hostem pro letošní rok je DJ Oscarthe Chef z Paříže, který už bude na této akci po druhé jelikož se moc rád vrací.

Sama skupina a organizátoři Vás na akci zvou slovy:

„Jako skupina a organizátoři akce bychom chtěli na South Rocks srdečně pozvat každého, koho naše akce oslovila a chce se přesvědčit na vlastní oči i uši, co to Hip Hop a hip hopová kultura doopravdy je. A také všechny návštěvníky, kteří se chtějí něco nového dozvědět, přiučit, mají chuť zažít něco nového a chtějí na vlastní oči vidět, co je to “breakin jam opřený o všechny elementy kultury”. Nemusíte být hvězdou parketu, aby jste nás mohli podpořit svou přítomností. Dveře jsou otevřené každému s dobrou náladou a kdo náhodou přijde s tou špatnou, určitě se mu změní k lepšímu po vstupu do budovy “Jamu”.

South Rocks je o budování kultury, o komunikaci, o sebevyjádření a je to právě “lifestyle”, který nás všechny dostává na jedno společné místo a umožňuje nám komunikovat a společně tvořit. Přáli bychom si, aby se lidi na “jamu”,nebáli pouštět do větších debat, jelikož jsme si jistí, že naši hosté mají určitě, co povědět. U večerních drinků a odpoledních piv se jich bude určitě na co ptát.

A tohle už je od nás zatím všechno. Pojďte nás podpořit. Pojďte s námi tvořit. Pojďme rozhýbat víkend i celou českou scénu. Těšíme se na všechny návštěvníky!“ 

Facebookova událost zde!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *