Hip Hop Magazín

Móda

10 druhů tenisek, které by neměli chybět v botníku vášnivých sběratelů těchto pohodlných bot

31.1.2018

10 druhů tenisek, které by neměli chybět v botníku vášnivých sběratelů těchto pohodlných bot

Ke každé sběratelské kolekci by měli patřit unikáty, které by měl vlastnit každý sběratel. Co mám na mysli? Když někdo sbírá kartičky basketbalistů, určitě by měl mít ve své sbírce Michaela Jordana, když někdo sbírá hodinky, v jeho sbírce by neměli chybět Rolexky. Sběratelé aut by měli mít v garáží zaručeně Chevrolet Corvette z roku 1969 a také sběratelé tenisek by se neměli obejít, bez těchto deseti modelů bot, které nesmí chybět v jejich botníku!

Kolekce tenisek musejí zahrnovat určité druhy, aby mohli být považovány za vážnou sbírku! Říkáš, že sbíráš tenisky a tvoje sbírka neobsahuje Converse Chuck Taylor?! Co jsi to za sběratele! Tenhle článek Vám napoví, po jakých teniskách byste se měli porozhlédnout, pokud by Vaše sbírka měla být opravdu vážného charakteru a mohli jste si říkat „Sneakerhead“. Pojďme se spolu podívat na těchto 10 unikátů.

 

Nike Air Jordan 1

Lépe známé pro svou „zakázanou“ přezdívku. Jejich první verze černá a červená tedy v barvách Chicaga se dnes považuje za jedny z nejuznávanějších tenisek a jedná se o nejslavnější siluety všech dob.

 

Reebok Blast

Reebok Blast byly původně vydány v roce 1996. Jedná se o jedny z nejoblíbenějších basketbalových tenisek Reebok z této zlaté éry. Jejich hrdým nositelem a propagátorem byl basketbalista Nick Van Exel, který byl součásti týmu LA Lakers.

 

New Balance 576

Jednoduché a úsporné New Balance 574 slouží jako vstupní bod pro oblast modelů New Balance retro. Ačkoli 574 jsou nejznámější New Balance retro, tak 576 mají vyšší kvalitu a atraktivnější tvar. To je jako mít 574, ale lepší!

 

Vans Slip-On

Dnes, „Slip-On“ nadále vládnou jako nejvíce ikonická silueta Vans. Prvotně známé jako „Style #98“ . Teniska, která si rychle našla své nohy u jezdců BMX a v Jihokalifornské rodící se skateboardové scéně. Tento styl Slip-On byl poprvé předveden v roce 1977.

 

Nike Air Max 1

V roce 1987, kdy Nike poprvé uvedl do provozu Nike Air Max 1, byl inspirován centrem Pompidou v Paříži. Tinker, který byl zpočátku návrhář pro Nike, měl představu o systému vnitřního odpružení Nike Air Max viditelné v režimu Air Max 1.

 

Converse All Star Chuck Taylor

Tato obuv byla tvořena plátěným svrškem a gumovou podešví, která byla nakonfigurována jako vysoce výkonná atletická obuv pro basketbalisty. V roce 1923 se americký basketbalista Charles „Chuck“ Taylor spojil s basketbalovým týmem sponzorovaným konverzní společností The Converse All Stars.

 

PUMA Classic Suede

Puma Suede byly vydány na počátku 70. let. Jejich hrdým nositelem byl hráč New York Knicks Walt “Clyde” Frazier. Boty se okamžitě staly populární v městských prostředích. Během osmdesátých let měli Puma Suede vliv mezi „B-Boys“, když se break-dance stal populární. 

 

Adidas Superstar

Low-top tenisky Superstar vyrábí Adidas od roku 1969. Přezdívalo se jim „šňůry“, „skořápkové boty“ a nebo „mořské mušle“. Tento model tenisek byl velice oblíbený u Hip Hopové skupiny Run-D.M.C., která je ale nosila bez tkaniček, protože ty nebyly ve vězení povoleny.

 

Nike Air Jordan III

Před třiceti lety byly Air Jordan 3 debutovány do světa prostřednictvím nohou Michaela Jordana během All Star Weekend v Chicagu, IL. Význam této konkrétní boty nemůže být zanedbán, jelikož označuje první kapitolu odkazu Tinkera Hatfielda s Jumpmanem.

 

Nike Air Force 1 Mid

„Air Force Ones“ , tak zní píseň od rapera Nellyho z jeho alba jménem Nellyville, které vyšlo v listopadu 2002. Tato skladba byla 3. v pořadí HOT 100 U.S. Billboard. A důvod nadměrné popularity písně? Protože tenisky Nike Air  Force 1 jsou nejlepší!

 

Zdroj: hotnewhiphop.com


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.