Hip Hop Magazín

Párty

19. ročník festivalu Colour Meeting bude hostit český a slovenský rap

11.7.2022

19. ročník festivalu Colour Meeting bude hostit český a slovenský rap

Hudba z nejrůznějších koutů světa, akrobaté, divadlo a nepřenositelná atmosféra festivalového areálu mezi středověkými hradbami a rybníkem, to je devatenáctý ročník multižánrového festivalu Colour Meeting, který proběhne ve dnech 22. – 23. července v Poličce. Rap a hip hop jsou festivalové stálice, v minulosti vystoupili Fvck_Kvlt, Pio Squad, Vladimir 518, WWW Neurobeat, Prago Union, Bonus a další.

V letošním roce přivítá festival Arletu, jednu z nejvýraznějších osobností českého alternativního rapu, slovenský rapový projekt Edúv Syn i osobitý hip hop Terrible 2s.

Po loňském hostování s Fvck_Kvlt se Arleta se vrací na Colour Meeting se svým sólo vystoupením. Mezitím získala přídomek Královna českého rapu a nominace na české hudební ceny Apollo i Vinyla. Umělkyně a rapperka se namotává svou femme poezií na prst toxické maskulinitě a posílá tak do temnoty všechny misogynní bytosti. V temnotě pak sama pluje svým šeptavým projevem, který si na scéně zabírá čím dál silnější pozici. Hypnóza, drive a introverze bourá všechny intimní schránky a esteticky i lyricky se vymezuje vůči zakořeněným pravidlům českého rapu.

Punkové kořeny Mateje Mysloviče jsou pevným základem jeho trapového projektu Edúv Syn. Ve svých textech zabývá osobními názory na svět a nemá problém přiznat své chyby, nedokonalosti, nebojí se zaujmout jasný postoj k různým společenským otázkám. Jeho první album „Karel Gott byl mrtvý, když hrálo rádio“ se setkalo s pozitivním ohlasem hudební kritiky, která ocenila i živé, více punkově laděné, ale stále rapové koncerty, často ve společné sestavě s dalšími členy skupiny KVLT_CREW (FVCK_KVLT, Paris, Žakhéles), jejíž je Edúv Syn součástí.

Alternativní hip hop pak zastoupí Terrible 2s, který založily Lucia Piussi a Agnes Lovecká po rozpadu kapely Živé kvety. Kapela hraje obyčejné písničky, které se nesou na beatových podkladech Agnes, ale i na jednoduchých klavírních a kytarových harmoniích Lucie. Vše to hraje do karet Luciiným textům, které doprovází muzika proplouvající od hiphopu, poezie, až kamsi do sfér povídko-písniček. „Dá sa říct, že jsme si s Luciou splnily náš hip-hopový sen, i když to nakonec až tak ortodoxní hip-hop není,“ říká Agnes.

Festival Colour Meeting dále přivítá hvězdu současné britské jazzové scény Sarathyho Korwara, řecké psychedeliky Thrax Punks, kanadského post-rockera Alexe Henryho Fostera, polské Kosy, Irenu & Vojtěcha Havlovi, Ventolina, Frankie & The Deadbeats, Annu Vaverkovou a mnoho dalších. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti smsticket.cz. Kompletní program naleznete na colourmeeting.cz

Colour Meeting 2022

https://www.facebook.com/events/260900788871071


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.