Hip Hop Magazín

Móda

Československá značka Novesta nejsou jen sezónní novinky, ale především odkaz na klasiku a historii

11.7.2022

Československá značka Novesta nejsou jen sezónní novinky, ale především odkaz na klasiku a historii

Jedním z příkladů může být její linie ITOH. Kožená bota, která symbolizuje počátky luxusu, vychází z tenisové siluety 80. let. Představuje absolutní pohodlí, které rozhodně přetrvalo do dnešních dnů.

 

 

Novesta patřila v 80. letech k nejspolehlivějším výrobcům sportovní obuvi, i proto dodávala boty různým německým a jiným evropským značkám po celé desetiletí. Kultovní linie tenisových bot dobře fungují i dnes, a tak patří ITOH mezi nadčasovou stálici značky, která prochází napříč sezónami. Během let však bota získala technický update, aby vyhovovala moderním nárokům dnešních majitelů. Upravila se stélka i technologie výroby, konstrukce boty a design však zůstaly téměř nezměněny.

 

 

Kromě klasiky si tahle silueta vysloužila i některé skvělé spolupráce – například s japonským designérem Taro Horiuchim, spolu se kterým vznikla kolekce bot pro japonské aerolinky Zipair Tokyo.

 

 

O značce Novesta

Výrobní závody Novesty sahají až do třicátých let minulého století, kdy slavný švec Jan Antonín Baťa otevřel svou novou továrnu v malém městečku uprostřed Slovenska – v Partizánskem. Novesta je jednou z posledních čistě evropských značek, která působí v původních prostorách, pracuje původní metodou na starých strojích, které vyžadují velké množství precizní ruční práce. Produkty Novesta byly a jsou navrženy tak, aby vydržely co možná nejdéle. Náš tradiční způsob výroby vyžaduje kvalitní materiály (certifikované v nejvyšší možné kvalitě), který ve spojení s minimalistickým a nadčasovým designem překonává módní trendy a umožňuje dlouhodobé využití. Navíc, všechny produkty Novesta jsou pratelné, respektive omyvatelné, s vyměnitelnými stélkami, což také přispívá k jejich delšímu životnímu cyklu. Trvalá udržitelnost začíná v Novesta už při nákupu surovin od dodavatelů s transparentním výrobním cyklem za spravedlivé ceny. To zahrnuje dodávky přírodního kaučuku s certifikátem VFCS od ověřených dodavatelů a svršky z organické bavlny s certifikátem GOTS pro naše modely Star Master a Star Dribble. Náš model Marathon je také navržen tak, aby obsahoval co nejvíce recyklované syntetické síťoviny a podrážku z certifikovaného přírodního kaučuku.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.