Hip Hop Magazín

Hudba

5 českých rapových videoklipů vydaných před 20 lety na které jste pravděpodobně zapomněli

25.7.2023

5 českých rapových videoklipů vydaných před 20 lety na které jste pravděpodobně zapomněli

Dnes jsme si pro vás připravili opět jeden vzpomínkový speciál. Tentokrát naskočíme do stroje času a na počítadle nastavíme rok 2003.

Připomeneme si 5 českých rapových videoklipů, které mají jeden společný jmenovatel a to, že vyšly v roce 2003 a tudíž letos slaví kulatých 20 let od releasu. Většina z níže vzpomínaných videoklipů se neměla ani možnost dostat k širšímu publiku, protože vznikly ještě před založením youtube a ani v televizi se v té době české rapové klipy moc nehrály. Je tedy možné, že jste na některé z nich zapomněli.

D Real C & EL Nino – Sou věci
Jay Diesel i El Nino v nejlepší formě se spojili v roce 2003 v tracku Sou Věci. Tahle pecka je titulním singlem vinylu D. Real C. – Sou Věci / Pocit.

De Zrechts – Atak
Jihočeští De Zrechts vydali v roce 2003 svou debutovou desku Locus Perennis pod BBarákem jako příloha jejich papírového magazínu. Na této desce se objevil singl Atak, ke kterému vznikl také videoklip.

Naše Věc – Jméno Writera
V roce 2003 vydali svou třetí desku také brněnská Naše Věc, na posledním místě v tracklistu se objevil také banger Jméno writera, který se dočkal i neoficiálního videoklipu.

Orion – Teritorium
Před dvaceti lety vyšlo také první sólové album pražského rappera Oriona, které se těšilo velké pozornosti a nutno říci, že se jednalo o celkem povedenou desku. Titulní singl s produkcí od DJ Wiche se dočkal také vizuálu.

Syndrom Snopp – Všem
Než Gipsymu hráblo a než se vydal na sólovou kariéru vyplodil se Syndrom Snopp několik desek, přičemž ta třetí se dočkala i vizuálního zpracování k tracku Všem.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.