Hip Hop Magazín

Hudba

5 nejlepších Hip Hopových pořadů nebo filmů, které aktuálně najdeš na Netflixu

9.1.2023

5 nejlepších Hip Hopových pořadů nebo filmů, které aktuálně najdeš na Netflixu

Netflix už kraluje českému filmovému prostoru nějaký ten rok a suverénně si zajistil pevné postavení u filmových fanoušků. V české verzi Netflix také aktuálně najdeme několik zajímavých Hip Hopových filmů nebo pořadů, které stojí za zhlédnutí. My pro Vás vybrali TOP 5.

5. Biggie: I Got a Story to Tell (2021)
Dokumentární film z roku 2021 od režiséra Emmetta Malloye pojednává o kariéře a smrti rapového velikána Biggieho Smallse. Dokumentů o Biggiem už jsme viděli hodně, ale nutno uznat, že tento je jiný, jednak obsahuje unikátní dříve neviděné záběry a také nám nabídne několik velmi osobních výpovědí jeho nejbližších.

4. Nevyšetřeno (2018)
Přesuneme se k seriálové tvorbě. V roce 2018 přišla čtveřice režisérů Anthony Hemingway, Kate Woods, Ernest R. Dickerson, Darren Grant, Erica Watson s desetidílným seriálem popisujícím život a přátelství Notoriouse B.I.G. a Tupaca Shakura a v dalších dvou časových liniích pojednává o vyšetřování jeho vražd. Seriál je velmi dobře zpracovaný a napínavý.

3. Straight Outta Compton (2015)
V roce 2015 přichází do kin velmi očekávaný film pojednávající o vzniku, vzestupu a rozpadu jedné z nejzásadnějších a nejslavnějších rapových kapel v dějinách Hip Hopu, která se zformovala v druhé polovině 80. let na západním pobřeží USA. Řeč je o nejnebezpečnější kapele světa Niggaz Wit Attitudes ve složení Eazy-E, Arabian Prince, Dr. Dre, MC Ren, DJ Yella a Ice Cube. Krom samotných začátku kapely N.W.A. v Comptonu film popisuje i revoluci, která tato gangsterská kapela přinesla v pojetí undergroundové muziky a sílu jejího poselství, která dokázala znervóznit i FBI. Já osobně film viděl už mnohokrát a považuji ho za nejlepší rapový film všech dob.

2. 8 Mile (2002)
V roce 2002 vznikla celá řada filmů s rapovou tématikou, případně filmů, ve kterých byli obsazeni rappeři. Mezi všemi však vyniká asi nejznámější rapový film všech dob a to 8. míle. Skutečný příběh Marshalla Matherse, který vyrůstá na předměstí Detroitu v karavanu své matky a snaží se prorazit jako rapper. Rabbit, jak je nejslavnější rapper všech dob ve filmu přezdíván, se odhodlává zúčastnit se lokálního freestyle battle, ovšem život mu neustále hází klacky pod nohy. Nakonec se rozhodne vzít svůj osud pevně do rukou, zbaví se nervozity a naloží všem místním wannabe freestylerům nálož, která ho odpálí až na vrchol světového showbusinessu. Film, který jsem osobně viděl snad desetkrát, patří k tomu nejlepšímu co nám rapová filmografie doposud nabídla.

1. Hip Hop Evolution
Absolutní klenot, rapová bible a to nejlepší co se dá Netflixu zkouknout s rapovou tématikou je dokumentární seriál s názvem Hip Hop Evolution. V čtyřech sériích po čtyřech dílech se seznámíme s evolucí Hip Hopů od prapočátků v roce 1973, kdy DJ Kool Herc pořádal první party, přes vznik západní a východní scény až po současnost. V seriálu vystoupí mnoho stěžejních rapových interpretů jako LL Cool J, Russell Simmons, Big Daddy Kane, Afrika Bambaataa, Grandmaster Flash, Fab 5 Freddy, Ice Cube, Ice-T, Chuck D., DJ Yella, Kurupt, Kurtis Blow, DJ Premier a mnoho dalších. Tohle musíš vidět.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.