Hip Hop Magazín

Hudba

5 rapperů, kteří zemřeli na předávkování drogami

3.12.2017

5 rapperů, kteří zemřeli na předávkování drogami

Nedávné tragické úmrtí mladého rappera Lil Peepa, který zemřel na předávkování drogami, rozhoupala opět v hip-hopové komunitě diskuzi ohledně nadměrného zneužívání tvrdých drog mezi rappery. Časté bagatelizování, ba dokonce prezentování tohoto nešvaru, jako součást image dnešních rapperů, má samozřejmě negativní vliv na mladou generaci. Ta je jako svůj vzor následuje a vzniká tak lavinový efekt drogové závislosti, která často může končit i předávkováním. Nechceme si hrát na moralisty, ale současný stav drogové závislosti ve společnosti, a to jak v zahraničí tak u nás, je velmi vážný. Lil Peep však nebyl zdaleka jediný, koho potkal tento osud, připomeňme si 5 rapperů, kteří zemřeli na předávkování drogami.


Ol´ Dirty Bastard 15.11.1968 – 13.11.2004

Slavný člen Wu-Tang Clanu ODB zkolaboval dva dny před svými 36. narozeniny v nahrávacím studiu 36 Chambers Records v New Yorku, které patřilo RZA, přičemž si dle svědků celý den stěžoval na bolest v hrudi. Příčinou úmrtí byla smrtící směs kokainu a tramadolu. ODB měl problémy s drogami několik let a v roce 2003 mu byla dokonce, jako následek jejich časté konzumace, diagnostikována schizofrenie. Jeho pohřeb se konal v Brooklynu a dorazilo na něj několik tisíc lidí.

 

Pimp C 29.12.1973 – 4.12.2007

Chad Lamont Butler, což bylo Pimp Cho pravé jméno, byl nalezen mrtvý v hotelu v západním Hollywoodu 4. prosince 2007 několik dní před jeho 34. narozeninami. Jeho úmrtí bylo způsobeno kombinací častého užívání promethazinu a kodeinu ve spojení s již existující spánkovou apnou (zástavou dechu během spánku). Pimp C aktivně konzumoval drogový koktejl smíchaný z kodeinu a promethazinu, kterému se říká také Syrup, Lean, nebo Purple Drunk a je hojně zneužíván i mezi dnešními rappery. Pohřeb se konal v Port Arthure v Texasu.

 

Eyedea 9.11.1981 – 16.10.2010

Eyedea patřil k těm rapperům, kteří se proslavili v rapu cestou, která rapu sluší nejvíc, tedy přes battlování a různé freestylové soutěže. Zemřel ve spánku několik dní před svými 29. narozeninami. Jako příčina úmrtí bylo určeno selhání dýchacích cest údajně způsobené nadměrným užitím opiátů, nejspíše heroinu. Rodina však konkrétní informace před veřejností utajila.

 

Chris „Mac Daddy“ Kelly of Kris Kross 11.8.1978 – 1.5.2013

Mac Daddy se proslavil se svým bratrem Smithem na začátku devadesátých let, kdy se jejich dětská rapová kapela Kris Kross stala obrovskou senzací a to zejména díky jejich celosvětově proslulému hitu Jump. Jejich značkou byly také obráceně nošené xxl jeany. Mac byl nalezen 1.5.2013 v bezvědomí ve svém domě v Atlantě a zemřel ve věku 34 let na následky předávkování směsi kokainu a heroinu.

 

Lil Peep 1.11.1996 – 15.11.2017

Lil Peepovo tělo bylo nalezeno ve středu večer 15.11.2017 před klubem The Rock v arizonském Tusconu, kde měl tentýž večer vystupovat. Jeho manažer ho šel zkontrolovat do autobusu v 20:50 místního času a našel ho zde již mrtvého. Kolem jeho těla byly nalezeny zbytky drog. Po provedené pitvě byla určena jako příčina úmrtí předávkování xanaxem a fentanylem, což je silný opiát. Zemřel ve věku pouhých 21 let.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.