Hip Hop Magazín

Párty

Alyona Alyona: nejnepravděpodobnější rapová hvězda ovládne Roxy

23.3.2022

Alyona Alyona: nejnepravděpodobnější rapová hvězda ovládne Roxy

Seznamte se s Alyonou Alyonou: nejnepravděpodobnější rapovou hvězdou, kterou takto korunoval Vogue a zanedlouho se přidal New York Times, když Alyonu Savranenko zařadil mezi nejdůležitější umělkyně současnosti. Její talent, humor a charisma jsou očividné každému, kdo se s ní setká. Nejoblíbenější rapperka na Ukrajině je nakažlivě nadšená, velká a vtipná.

Ve dvanácti jí otec donesl album Eminema. Zatímco pracovala jako pokladní v supermarketu, vymahačka dluhů či učitelka ve školce, rapovala. Její vlastní příběh začal se skladbou Рибки, v jejímž klipu tahle plus size dáma v třpytivých plavkách sebevědomě rajzuje po jezeře na vodním skůtru. Jestliže rapu vévodí beef, drogy a prachy, Alyona Alyona je girl next door útočící na stereotypy, chrlící skladby o obyčejném životě. Na pódiu nepotřebuje žádnou masku, jak říká časopis Full Moon, a k zapálení davu pod sebou jí stačí šťavnaté beaty, chytlavé refrény a fascinující artikulace. 

„Když napíšete popovou písničku, máte to na pár řádků. Je to jen pár slov a málo informací. Když rapujete, můžete říct větší, zajímavější příběh. Tak jsem začala rapovat, abych mohla vyprávět.“ Po strhující zastávce na festivalu Žižkovská noc se Alyona Alyona vrací do Prahy. Těší nás, že hrdý ukrajinský hlas rozezní 31. května 2022 právě Roxy.

Alyona Alyona ∞ ROXY

https://www.facebook.com/events/1346370185874303


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.