Hip Hop Magazín

Hudba

Divoženka vostrá jak žiletky v S/M salonu

26.3.2022

Divoženka vostrá jak žiletky v S/M salonu

DJ Nadja a její Hodinový manžel: Já čekala gigola, von ukrajinskej Nikola

 

 

Ty krávo! Co to jako má bejt? Psychedelická kamera, žena na pokraji nervového zhroucení, divnej liliput a minimalistický beat, který vám bude dunět v hlavě ještě hodinu po skončení klipu!  Vypadá to jako nějaký ztracený díl seriálu Twin Peaks od Davida Lynche, ale je to nový videoklip, který vypustila do světa DJ Nadja & New Sound Orchestra. Připoutejte se, prosím! DJ Nadja má nervy v kýblu. Žije s blbečkem, který se válí doma na gauči, leje do sebe pivo a hrabe se v rozkroku.

 

 

Všechno kolem se rozpadá, komu by z toho nejeblo? „Hej mladej, peču ti bábovku, zabilo by tě vyměnit žárovku?!“ Jo, je to těžký, když ten kluk jenom chytá lelky, v bytě nedovíraj skříně, za chvíle má přijet tchýně, DJ Nadja chce pryč! Kam? No přece do jeskyně! Ale jedno řešení by tu bylo. Když máš ruce, ruce, ruce levý, helfne manžel hodinový.

 

 

Jenže shánějte dneska řemeslníka, víte jak to chodí. Jasně, všechno domluvíte, ale nakonec dostanete velký kulový. Teda vlastně ani to ne. „Já čekala gigola, von ukrajinskej Nikola, s Gola sadou Makita, Kutil Tim je kvalita!“ Je to prostě taková soap opera, akorát nemá milion dílů, ale vejde se do necelých 4 minut. Perfektní, přísnej beat udává tempo, někde v pozadí kníkají syntezátory a celý se to valí vpřed bez náznaku kompromisu.

 

 

Tak to je u Nadji zvykem, klipů už natočila přehršel, vidět je všechny můžete na YouTube a dalších sociálních sítích. Hiphop je ale v jejím podání především platforma pro vtipné texty a skvělou práci s mateřským jazykem. Razantní rýmy, trapné situace popsané do detailu, precizní pointy, to se na české hudební scéně jen tak nevidí. Je skvělé, že místo hiphopového blábolu dostanete regulérní poezii ulice, která vás rozesměje i přinutí přemýšlet. Jako zkrachovalý učitel češtiny proto volám: Jen houšť a větší kapky!“

Text: Tomáš Tětiva

 

 

********************************************

 

Pozvánka křest alba „NADIVOKO“

DJ Nadja vás také tímto zve na křest jejího prvního alba „NADIVOKO„, který se uskuteční 22. 4. 2022 od 20:00 ve Fatal music club, Praha. Kmotrem desky je proslulý dirigent a hudební génius Varhan Orchestrovič Bauer! Dále na křtu vystoupí legendární člen pražské kapely Chaozz DJ BA2S! Svou hudební selekcí akci obohatí také beatboxer Karel Cox, Dj Dug & Funk The Juice. Very special guest je Naďa Hůlková a její Country Harmony! Akci moderuje Metoděj Constantine, mistr České republiky ve slam poetry, vítěz rapového pětiboje End of The Weak, herec a básník.

 

 

Vstupenky za 200–450 Kč na GoOut.cz.

Předprodej zde: https://goout.net/cs/dj-nadja-krest-alba/szvflct/

Objednat CD můžeš již nyní na: booking@newsoundcrew.cz

Odkaz na událost: https://www.facebook.com/events/539396274142592?ref=newsfeed

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.