Hip Hop Magazín

Hudba

Český rap v číslech: Kolik vydělává Milion+ díky Youtube a kolik jejich kanál stojí?

17.9.2022

Český rap v číslech: Kolik vydělává Milion+ díky Youtube a kolik jejich kanál stojí?

Vítáme vás u nového seriálu, který se zaměří na české rapové labely zajímavou optikou a to řečí čísel. Konkrétně se podíváme na jednu z nejdůležitějších složek příjmu českých rapperů a to kolik jim vydělává jejich youtube kanál. Zdroje čerpáme z několika oficiálních zdrojů, které se zaměřují na vyhodnocování výdělečnosti youtube kanálu. 

 

 

V prvním díle se podíváme na nejúspěšnější český rapový label současnosti a to Milion+. První ukazatel na který se podíváme je celková hodnota kanálu, tedy pokud by se Yzomandias rozhodl po dohodě s kolegy jejich kanál prodat, kolik by mohli takovým krokem vydělat. Ty nejpesimističtější odhady hovoří o 211 000 dolarech, tedy v přepočtu asi 5 190 000,- Kč. Reálna hodnota se pak pohybuje okolo 1,26 milionů dolarů, v přepočtu tedy 31 milionů korun. Nejoptimističtější odhady pak hovoří až o 2,73 milionech dolarů, tedy v korunách neuvěřitelných 67 000 000 Kč!

 

 

Na závěr se ještě podíváme na výdělky z youtubového kanálu Milion+ a opět začneme při zemi. Ty nejpesimističtější odhady předpokládají průměrný měsíční výdělek ve výši 60 000 Kč. Reálný průměrný měsíční výdělek se pak bude pohybovat někde okolo 147 000 Kč. Pokud bychom pak vzali v úvahu ty nejsilnější měsíce a nejoptimističtější odhady, můžeme se bavit až o 1 117 000 Kč za jeden měsíc!

 

 

Pokud vás naše nová rubrika baví, nezapomeňte nám dat pod článek na FB lajk a napište o kom máme napsat příště.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.